Dzieje sięGłogów

Ewa Drozd: mostu obiecywać nie będę, bo słowa dotrzymałam1 min na czytanie

Ewa Drozd: mostu w kampanii obiecywać nie będę, bo słowa dotrzymałam

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Kandydaci na posłów z naszego regionu gonią od spotkania do spotkania. Grafik mają napięty. Ale w trakcie nich rodzą się pytania. Jak zwykle powraca temat drugiej przeprawy mostowej i obwodnicy w Głogowie, która jest już w realizacji.

– Jestem dumna, że się udało – mówi posłanka Ewa Drozd, która w poprzednich kampaniach budowę mostu obiecywała. Tym razem już nie zamierza. – Mostu nie będę obiecywać, bo inwestycja jest w trakcie realizacji – wyjaśnia.

– Program krajowy budowy dróg był tworzony w 2005 roku. Decyzje ostateczne zapadały dwa lata później i inwestycja wypadła z listy. Od tego czasu, przez te wszystkie lata, walczyłam aby przywrócić ważność tej inwestycji. Została wpisana, zaakceptowana a środki na jej realizację zabezpieczono w 2015 roku. Wiem, że PiS przypisuje sobie ten sukces, ale gdyby wtedy mostu nie wykreślili, to prawdopodobnie głogowianie już dziś by z niego korzystali – komentuje posłanka.

Sprawdziliśmy na jakim etapie faktycznie znajduje się inwestycja. Magdalena Szumiata, rzeczniczka prasowa GDDKiA we Wrocławiu informuje, że na spotkaniu (20.05.) projektant przedstawił na planie orientacyjnym przebieg trzech analizowanych wariantów obwodnicy Głogowa.

– Zasygnalizowano również możliwość przebiegu dodatkowego wariantu W4, który powstał w wyniku przeprowadzonej prognozy ruchu dla obwodnicy Głogowa – wyjaśnia, że decyzje o tym wariancie nie zostały podjęte. O jego wprowadzeniu do dokumentacji STEŚ zadecyduje wkrótce GDDKiA po przedstawieniu analiz kosztowych i terminowych. Most ma być gotowy do 2025 roku. Szacuje się, że obwodnica może kosztować w granicach 1 mld zł.
MK

Podziel się informacją ...
  • 110
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się