Dzieje sięGłogów

Ewelina Tarkowska w gronie stu najlepszych studentów w Polsce!2 min na czytanie

Ewelina Tarkowska w gronie stu najlepszych studentów w Polsce!

Ewelina Tarkowska (23 l.) z Nielubi znalazła się w gronie stu najlepszych studentów „Top Young 100” w Polsce. – Ogromne wyróżnienie! – nie ukrywa, ale aby osiągnąć tak duży sukces, musiała się sporo napracować. Za nią studia inżynierskie, przed nią jeszcze te magisterskie i wiele celów do zrealizowania.

Na świadectwie bardzo dobre oceny i wzorowe zachowanie – taką Ewelinę, czyli pilnego i zdolnego ucznia, pamiętają nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Bo właśnie tam w Nielubi, gdzie się wychowała, stawiała pierwsze kroki. Nic dziwnego, że naukę kontynuowała w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie, by dalej wybrać studia inżynierskie z transportu na Politechnice Wrocławskiej. – To był przemyślany krok – opowiada dziewczyna, która nie chciała wybierać studiów w ciemno. – Na pewno nie są one przypadkowe. Wiedziałam, co chcę robić w życiu i w jakiej dziedzinie się rozwijać – dodaje.

Radoxim 3

Na studiach była bardzo aktywna i udzielała się w kole naukowym. Organizowała konferencje, a także wiele innych wydarzeń. – A to pozwoliło mi nawiązać cenne kontakty – nie ukrywa. Nic dziwnego, że dość szybko – od jednej z firm, z którą współpracowała – otrzymała ofertę pracy. – Jeśli robisz, to co lubisz, nie jest trudno pogodzić naukę z pracą – opowiada.

W firmie DIRKS pracuje na stanowisku inżyniera ds. logistyki magazynowej. Obecnie jest też na etapie studiów magisterskich z inżynierii produkcji na tej samej uczelni. To wszystko zaowocowało dostaniem się do „TOP Young 100”.

– Przeszłam dwa etapy kwalifikacji i znalazłam się w gronie najlepszych. Teraz przede mną duże wyzwanie, bo muszę opracować dla Coca-Coli plan optymalizacji procesu sortowania opakowań zwrotnych poprzez automatyzację systemu, dzięki czemu mogę zwiększyć jego jakość, a obniżyć koszty oraz czas realizacji – zdradza. I rodzice, i przyjaciele, i znajomi są z niej dumni. Oczywiście ściskając kciuki za Ewelinę!
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się