Dzieje sięGłogówWideo

[FILM] Zobacz interwencję policji przy ul. Budowlanych w Głogowie. Sprawca zamieszania był półprzytomny, ale trzeźwy…1 min na czytanie

[FILM] Zobacz interwencję policji przy ul. Budowlanych w Głogowie. Sprawca zamieszania był półprzytomny, ale trzeźwy...

Tuż obok boiska szkolnego przy parku na Budowlanych wczoraj popołudniu (16.11.) doszło do interwencji policji. Zjawiło się tam kilka radiowozów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przechodnie byli zaniepokojeni, nie mówiąc o uczniach SP nr 9, którzy zostali dłużej w szkole i natknęli się na kilka radiowozów na sygnałach. Powodem interwencji był mężczyzna – półprzytomny i majaczący. Mógł zrobić krzywdę sobie lub innym.

Radoxim 5

Żeby mężczyznę doprowadzić do radiowozu potrzebnych było kilku funkcjonariuszy. Bo zatrzymany ledwo stał na nogach, a ostatecznie się szarpał i żądał, żeby policjanci go zostawili. Sprawcę zamieszania mundurowi zakuli w kajdanki i to trochę im pomogło w przeniesieniu go do radiowozu. Dopiero w aucie ochłonął, choć ciągle majaczył i coś wykrzykiwał.

O to co się wczoraj wydarzyło zapytaliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. – To była interwencja spowodowana telefonem jednego z przechodniów – mówi nam asp. sztab. Łukasz Szuwikowski. – Mężczyzna jest znany policjantom – dodaje. Dlaczego zatrzymany tak dziwnie się zachowywał? – Wykluczamy alkohol, mężczyzna był trzeźwy – informuje Szuwikowski. – Podejrzewamy jednak wpływ substancji psychoaktywnych, nie byliśmy jednak w stanie określić konkretnych środków – wyjaśnia.

Mężczyzna został przewieziony karetką na głogowski SOR, gdzie zajęli się nim lekarze. Mimo szamotaniny mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń w trakcie interwencji. Policjanci postarali się nawet, by jego czapka wróciła do niego po tym, jak ją zgubił, co można zauważyć na nagraniu.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się