Dzieje sięGłogów

Finał WOŚP. Policjanci mają kilka rad dla wolontariuszy2 min na czytanie

Finał WOŚP. Policjanci mają kilka rad dla wolontariuszy

W niedzielę (31.01.) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze przygotowują się już do niedzielnej kwesty. – Naszą szczególną troską będzie to, aby wszyscy, zbierając datki mogli się czuć pewnie i bezpiecznie – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. Nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci w mundurach oraz patrole nieumundurowane. Policjanci mają kilka rad dla wolontariuszy:

  • Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy   przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.
  • Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów.
  • W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.
  • Podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę ucieczki sprawcy.
  • Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.
  • Jak wyglądać będzie wolontariusz  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdy z wolontariuszy musi posiadać identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem wolontariusza, numerem oraz adresem wolontariusza.

Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć Fundacyjną  serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany. Najważniejsze jest jednak to, że identyfikator musi być noszony na widocznym miejscu.

Puszka wolontariusza musi być oklejona Fundacyjnymi banderolami. Nieodzownym atrybutem naszych wolontariuszy są orkiestrowe, serduszkowe naklejki.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat – musisz być pod opieką osoby dorosłej. Wolontariusze WOŚP nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.
RED
fot. KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się