Co gdzie kiedyDzieje sięGłogów

FORTECA w Głogowie. Będzie koncert i promocja książki1 min na czytanie

Kto śledzi życie kulturowe Głogowa, ten wie, że już dziś (19.11) w centrum kultury MOK będziemy mieli okazję posłuchać silnych patriotycznych głosów zespołu FORTECA. Wydarzenie „Głogów w hołdzie Niepodległej!” jest dedykowane mieszkańcom Głogowa i wszystkim patriotom chcącym uczcić niepodległość. Tego nie można przegapić, szczególnie, że wstęp na koncert jest wolny

Zespół FORTECA powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Marcina „Siano” Tucznio. Są jednym z najbardziej znanych zespołów patriotyczno-historycznych w Polsce. Zasłynęli z takich płyt, jak „Żołnierz Polski”, „Słońce Wrześnie”, „Kto dziś upomni się o pamięć?”, „ROTMISTRZ”, „PROJEKT nieZAKAZANY”, „Składanka na 10-lecie”, „Bohaterowie Znani nieZnani” „Wspomnienie Historii” i „Tu wszystko się zaczęło”.

„FORTECA – Walka Trwa” to kontynuacja 14-letniej działalności koncertowej rockowego zespołu historyczno-patriotycznego FORTECA, jednak w akustycznym brzmieniu. Utwory FORTECY wybrzmiewają teraz przy akompaniamencie pianina, skrzypiec oraz gitary klasycznej i basowej. FORTECA ponad dekadę w rockowo-metalowym brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wpasowywała się w docelowy przekaz historyczno-patriotyczny.

Koncert odbędzie się o godzinie 18 w głogowskim MOK-u. Warto jednak zajrzeć tam wcześniej, bo już o 16.30 możemy usłyszeć o książce mówiącej o tragicznym bohaterze niepodległości por. Stanisławie Kopiku ps. „Zemsta”.

Organizator: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.
Współorganizatorzy: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

RED

Zobacz inne

Więcej w Co gdzie kiedy