Dzieje sięGłogów

Gabaryty zalegają pod kontenerem na Śródmieściu. Mieszkańcy za ich wywóz muszą zapłacić z własnej kieszeni2 min na czytanie

Gabaryty zalegają pod kontenerem na Śródmieściu. Mieszkańcy za ich wywóz muszą zapłacić z własnej kieszeni

Mieszkańcy Śródmieścia interweniują w sprawie gabarytów znajdujących się za kontenerami na śmieci przy jednym z bloków. A wśród nich są odpady budowlane oraz sprzęt AGD. Wręcz domagają się ich uprzątnięcia. Choć jak się okazuje to nie jest takie oczywiste, jakby mogłoby się wydawać.

– Opróżniamy pojemniki zgodnie z zawartymi umowami – mówi nam Rafał Sikora, z GPK Suez Głogów i wyjaśnia, że firma nie zajmuje się porządkowaniem terenu wokół kontenerów poza harmonogramem wywozów gabarytów. – To już obowiązek administratora – dodaje. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, którymi obciążeni zostają mieszkańcy.

W GPK Suez przypominają, że gabaryty zamiast składować pod blokiem można dostarczyć bezpłatnie na PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkty te znajdują się w dwóch miejscach w naszym mieście: przy ul. Przemysłowej 7a (siedziba firmy GPK-SUEZ Głogów) oraz ul. Transportowej (w pobliżu zajezdni autobusowej). Czynne są w godzinach 10-18 od poniedziałku do piątku, a także w soboty w godz. 8-14.
Jak oddać odpady? Wystarczy zgłosić się na portiernię PSZOK do osoby zajmującej się obsługą mieszkańców. Należy też okazać się dokumentem tożsamości stwierdzającym miejsce zameldowania, bo punkty są przeznaczone dla mieszkańców Głogowa (dowód osobisty) oraz podać jaki rodzaj odpadu został przywieziony. Po dopełnieniu formalności pracownik wskaże miejsce rozładunku odpadów i załatwione.

W PSZOK można zostawić zużyty sprzęt elektroniczny (lodówki, telewizory, komputery, pralki), gabaryty (meble, duże zabawki), odpady zielone, przeterminowane leki, zużyte baterie, opony, kartony, szkło i złom. Gruz w ilościach do 50 kg na miesiąc na jedną nieruchomość. Pamiętajmy, że ten tylko w workach, które wydają w Dziale Gospodarki Odpadami Komunalnymi Miejskiej.

Za brak segregacji odpadów grozi mandat nawet do 500 zł a za podrzucenie odpadów na inną posesję nawet do 5 tys. zł.
RED

Podziel się informacją ...
  • 44
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się