Dzieje sięFotoGłogów

Gala Fundacji Hospicjum Głogowskie. Rokaszewicz: Zbudowaliśmy teatr, zbudujemy hospicjum [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Gala Fundacji Hospicjum Głogowskie. Rokaszewicz: Zbudowaliśmy teatr, zbudujemy hospicjum [ZDJĘCIA] 1

Druga Gala Fundacji Hospicjum Głogowskie w piątek w teatrze im. Andreasa Gryphiusa zgromadziła liczne grono darczyńców. Już na początku w skarbonie hospicjum było 19 tys. 600 zł. To bardzo dobra informacja. Gala fundacji to bardzo uroczyste wydarzenie.

Stawiło się 125 gości – darczyńców, którzy przyczyniają się do tego, że fundacja może działać i zbierać pieniądze na przyszłą działalność i na wyposażenie hospicjum, w którego budowę zaangażowała się gmina miejska. Przedstawiciele świata biznesu, przedsiębiorcy, lekarze. Obecnych było także ok. 30 wolontariuszy, którzy angażują się w działalność tej organizacji. Przypomnijmy, że fundacja działa od 2017 roku. Przez ten czas w trakcie różnego rodzaju akcji zdołała zebrać ponad 1 mln 200 tys. zł na wyposażenie przyszłej placówki. Rok temu buldożery wkroczyły i uporządkowały plac budowy. – Zbudowaliśmy teatr z wielkiej ruiny, to i zbudujemy hospicjum – zapewnił prezydent Rafael Rokaszewicz. Zapowiedział, że jest już gotowy nowy projekt budowli. – Jesteśmy po pierwszym przetargu, ale bez wsparcia zewnętrznego musieliśmy zrezygnować z podpisania umowy. Zmieniliśmy nieco dokumentację. Podzieliliśmy zadanie na etapy. Za kilka dni ogłaszamy przetarg na pierwszy etap inwestycji, na stan surowy zamknięty – powiedział Rafael Rokaszewicz.

Jest plan, aby w przyszłym roku oddać tę pierwszą część. – Będziemy chcieli współpracować najlepiej z firmami głogowskimi, aby popatrzyły na ten projekt nie typowo biznesowo, ale może dołożyły swoją cegiełkę. Szanowni przedsiębiorcy, już w przyszłym tygodniu ogłaszamy przetarg na wykonanie pierwszego etapu. Mamy nadzieję, że będzie dobra oferta, dobra cena – apelował prezydent. W „Projekt Żonkila” dla osób, które zadeklarują trwałe systematyczne wpłaty na rzecz hospicjum, zaangażowało się już ok. 100 osób. – Kompletujemy drużynę ludzi, którzy zechcą nas stale wspierać. Mamy już ok. 100 cegiełek, a to znaczy, że już tyle osób dokonuje stałych wpłat. Można wpłacać tyle, na ile kogoś stać – mówiła prezeska fundacji Aleksandra Glińska, cala szczęśliwa. Na gali przedstawiono wyróżnionych wolontariuszy oraz wręczono statuetki „Filantrop roku” tym, którzy nie odmawiali pomocy. Otrzymali je Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze, firmy Top Poligrafia, Max – Pol, NTI i Zielone Ogrody. Była także część artystyczna – koncert oraz spektakl pt. „Mąż mojej żony”, a na koniec odbyła się licytacja.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się