Artykuł Informacyjny

Gala Związku Pracodawców Polska Miedź3 min na czytanie

Gala Związku Pracodawców Polska Miedź

W restauracji Miedziana Perła odbyła się coroczna Gala Związku Pracodawców Polska Miedź. Wydarzenie otworzyli członkowie zarządu ZPPM – prezes Beata Staszków oraz wiceprezes Piotr Karwan.

Partnerzy Związku Pracodawców Polska Miedź aktywnie uczestniczą w budowaniu miedziowej tożsamości, działając w przeróżnych sferach. Z dumą odnotowujemy wyraźnie rosnące zaangażowanie samorządów Zagłębia Miedziowego otwartych na różne formy współpracy z naszej strony. Współpraca ZPPM oraz samorządów przynosi widoczne efekty, co nas niewymownie cieszy – powiedziała Beata Staszków.

Punktem kulminacyjnym Gali było wręczenie „AS-ów” Związku Pracodawców Polska Miedź – nagród gospodarczych przyznawanych przedstawicielom firm z naszego regionu w kilku odmiennych kategoriach. To kolejne rozdanie tych wyróżnień, które są przyznawane regularnie od 2019 roku, zawsze na Gali ZPPM. Jak mówił o istocie tych nagród wiceprezes związku Piotr Karwan:

„To wyróżnienia przyznawane osobom, które angażują się w działalność Związku Pracodawców, osobom, które dzielą się swoim doświadczeniem i swoją pasją. Wręczenie „AS-ów” to już tradycja w naszej organizacji”.

Do kogo powędrowały tegoroczne laury?

„AS-em” w kategorii #DIALOGSPOŁECZNY został nagrodzony Bogusław Szarek, przewodniczy Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność O/ZG “Polkowice-Sieroszowice” i zarazem członek Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź. Nagrodę otrzymał on za efektywną współpracę pomiędzy stroną związków zawodowych a pracodawców, a także za wsparcie i udział podczas debat oraz konferencji organizowanych przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

W kategorii #DOBREPRAKTYKI nagrody otrzymało kilka osób. W ramach „Dobrych Praktyk” w ZPPM realizujemy między innymi szóstą już edycję programu mentoringowego, Projekt Akademia przemysłu 4.0 oraz śniadania biznesowe i spotkania kobiet biznesu. Ponadto organizowane są liczne konferencje i seminaria. Poprowadziliśmy też kurs języka polskiego dla obywatelek z Ukrainy. Szanujemy wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju biznesu jak też do rozwoju społecznego. Za takie właśnie przyznawaliśmy laury w tej kategorii. Nagrody otrzymali:

🏆Ewa Szczecińska-Zielińska z Wydziału Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Legnica za wsparcie i współpracę pomiędzy samorządem a środowiskiem pracodawców,

🏆Departament Komunikacji #KGHM Polska Miedź za politykę CSR w zakresie realizacji programów społecznych. Nagrodę w imieniu departamentu odebrała dr Gabriela Jednorał,

🏆Grupa IMPEL za wdrażanie innowacji i robotyzacji w procesach biznesowych. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Impel Grzegorz Dzik.

W kategorii #LEGISLACJA nagrodę otrzymał:

🏆Departament Regulacji KGHM Polska Miedź S.A. – za wysoki poziom merytoryczny przesłanych opinii i ekspertyz. Warto podkreślić, że ponad 80% opinii pochodzi właśnie od nagrodzonego departamentu. Nagrodę w imieniu Departamentu Regulacji KGHM odebrał Mateusz Muchel.

Z kolei w kategorii #SZKOLENIA „AS-y” ZPPM odebrało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Legnicy za prowadzenie szkoleń z ekonomii i finansów oraz Firma Moderator z Wrocławia za realizację szkoleń z zakresu HR oraz wsparcie programu mentoringowego.

„AS-y” otrzymali także: firma Stylweiss Jarosław Weiss Jarek Weiss – za wkład w integrację środowiska Związku Pracodawców oraz Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji wspierający technologicznie przedsięwzięcia organizowane przez Związek.

Uczestnicy Gali, której konferansjerem był znakomity Przemek Corso, mieli także przyjemność wzięcia udziału w duchowej uczcie zaserwowanej przez Pawła Fortunę, psychologa i trenera biznesu oraz autora tekstów i kompozytora (m.in. znanego przeboju „Dziewczyna szamana”), który zebranych zabrał w świat pozytywnej psychologii kooperacji.

O muzyczną oprawę Gali zadbał lubiński zespół New Image. Podczas wydarzenia można było także zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Charytatywnego “Żyć godnie” z Polkowic, które wystawiło do sprzedaży wspaniałe produkty ceramiczne wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia.

Zarówno część oficjalna, strona artystyczna jak i nieformalne kuluarowe spotkania udały się znakomicie. Gala Związku Pracodawców Polska Miedź po raz kolejny pozwoliła na wyjątkowe spotkanie osób z wielu obszarów biznesu i przemysłu.

Zobacz inne