Dzieje sięGłogów

Galeria Glogovia już przygotowuje się do przyjęcia klientów2 min na czytanie

1

Od poniedziałku (4.05.) mają być czynne galerie handlowe. W naszej Galerii Glogovia trwają już przygotowania do przyjęcia klientów.

Rozmawialiśmy z menadżerką galerii Klaudią Janik, która powiedziała nam, że jeszcze nie dotarły do niej rozporządzenia rządu w sprawie szczegółowych wytycznych otwarcia galerii, ale oczywiście wszyscy się przygotowują. Dziś trwa oklejanie galerii informacjami dla klientów – gdzie się kierować, gdzie można stać, jaką należy zachować odległość.

Wiadomo, że Galeria Glogovia będzie czynna od poniedziałku w godz. od 9 do 21. Będzie do niej wpuszczana ograniczona liczba osób – 1 osoba na 15 mkw powierzchni handlowej (nie wliczają się w to korytarze). W galerii już wiedzą, ile to może być osób, ale… jeszcze nie powiedzą, gdyż czekają na dokładne rozporządzenia. Przy wpuszczaniu do galerii klientów będą zaangażowani ochrona oraz hostessy.

Wiadomo także, że na razie nie będą czynne restauracje, kawiarnie i bary w galerii. To samo dotyczy wysp sprzedażowych. Nie wiadomo także, czy zostaną otwarte wszystkie sklepy. Na razie powiadomiono najemców i żaden nie odpowiedział, że nie wraca po przerwie. – Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą – powiedziano nam w galerii.

Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, od 4 maja mogą być otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych, ale zostaną wprowadzone ograniczenia mające zapewnić bezpieczeństwo. Wyłączone z użytku zostaną strefy relaksu i wypoczynku, ławki, kąciki zabaw, a także przechowalnie ubrań. Możliwe, że inaczej zorganizowane zostaną wejścia i wyjścia, np. bezkolizyjnie, aby móc liczyć klientów i aby nie musieli oni się mijać. Pojawiły się także informacje o specjalnych urządzeniach, które mają rejestrować klientów – ale w Głogowie nic nam o takich urządzeniach nie powiedziano.

Oczywiście trzeba będzie utrzymywać odpowiednią odległość przynajmniej 2 metrów między klientami, mają być naklejane taśmy informujące o tym – na podłodze, przy kasach. Wszyscy przebywający w galerii będą musieli zasłaniać usta i nos. Klienci będą musieli także nosić rękawiczki, które ma zapewnić sklep. W sklepach mają być także punkty z płynami do dezynfekcji. I co ważne – wszystko wskazuje, że przymierzalnie będą nieczynne. Obostrzenia mają dotyczyć także parkingów. Siłownie i kina oczywiście nie zostaną jeszcze otwarte. 
RED

Podziel się informacją ...
  • 280
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się