Dzieje sięFotoGłogów

Gasili pożar kościoła i ściągali paralotniarza z drzewa… Ćwiczenia strażaków z gminy Głogów4 min na czytanie

Szczyglice 10

To wszystko działo się dzisiaj (19.10.) na Górkowie i w Szczyglicach. Od godzin porannych trwały tam ćwiczenia strażaków z gminy Głogów. Po krótkiej odprawie strażacy alarmowo udali się na miejsce pierwszego zdarzenia. Ze zgłoszenia wynikało, że w okolicach toru motocrossowego na Górkowie spadł paralotniarz. Ze względu na rozległy teren poszukiwań mężczyzny, na miejsce skierowano dziewięć zastępów straży oraz quada. Strażacy odnaleźli poszkodowanego, który wisiał na drzewie. Mężczyzna był przytomny lecz nie miał czucia w nogach. Ratownicy przystąpili do usuwania gałęzi oraz przygotowań do ewakuacji. 

W trakcie opatrywania poszkodowanego wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty kilkaset metrów dalej. Na miejsce niezwłocznie udali się ratownicy. Poszkodowany paralotniarz na desce został zniesiony w miejsce wyznaczone do lądowania śmigłowca, natomiast kolejna grupa zajęła się poszkodowanym rowerzystą. Okazało się, że został on potrącony przez motocykl – między innymi doznał złamania nogi. Po przekazaniu poszkodowanych dla załogi karetki oraz śmigłowca strażacy zakończyli działania. 

Niestety nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze kościoła w Szczyglicach. Wszystkie zastępy natychmiast udały się do pożaru. Dodatkowo wyjechali też strażacy z JRG Głogów. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Okazało się, że ogień został zaprószony przez pracowników wykonujących remont, jeden z nich został w płonącym kościele. Strażacy podawali cztery prądy wody, a w tym samym czasie inni strażacy ewakuowali nieprzytomnego poszkodowanego. W trakcie prowadzonych działań dwóch strażaków zostało poszkodowanych – jeden z nich będący w budynku był nieprzytomny i został ewakuowany przez kolegów. PM

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się