Styl życia

Ruszył sezon! Gdzie najbliżej z Głogowa na narty? Biały Jar, Czarna Góra, Zieleniec czy Harrachov?5 min na czytanie

Gdzie najbliżej z Głogowa na narty? Dziś już szusują na Czarnej Górze w Sudetach

W mikołajki (6.12.) ruszył sezon narciarski na Czarnej Górze (Sienna, Stronie Śląskie) w Sudetach (220 km od Głogowa). Do dyspozycji gości jest w tym resorcie czternaście tras, w tym jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich, o łącznej długości 14 kilometrów. Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów. 

W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania, co wynika z przyjęcia kompleksowego procesu szkoleniowego. Łagodnie nachylone stoki to idealne miejsce dla początkujących, zaś czarna trasa A została zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. 

Czarna Góra Resort oferuje jeden karnet dla wszystkich, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z całego wachlarza atrakcji. Za transport na stoku odpowiada sześć wyciągów, trzy koleje linowe oraz trzy taśmy. Wyróżniającą się wśród nich jest sześcioosobowa, nowoczesna Luxtorpeda, która dociera na szczyt Czarnej Góry (1150 m n.p.m.). Nie ustępują jej dwie 4-osobowe koleje, w tym jedna prowadząca prosto na Żmijowiec (1100 m n.p.m.), a także cztery wyciągi typu BabyLift. Na najmłodszych i dorosłych czekają cztery wypożyczalnie sprzętu zimowego i szkółki narciarskie rekomendowane przez Czarna Góra Resort. 

Gdzie najbliżej z Głogowa na narty? Dziś już szusowali na Czarnej Górze w Sudetach
Zieleniec Ski Arena.

W sobotę (7.12.) ruszy sezon narciarki również w drugim największym ośrodku narciarskim w Sudetach – w Zieleńcu (gm. Duszniki Zdrój). To z kolei około 210 km od Głogowa. Zieleniec Ski Arena to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Dolnego Śląska, jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Swoją popularność zawdzięcza unikalnemu w skali kraju klimatowi, 32 kilometrom tras narciarskich oraz bogatej infrastrukturze, na którą składa się 29 kolei i wyciągów narciarskich, w tym 6 nowoczesnych kanap. 

Zieleniec Ski Arena to sieć połączonych ze sobą mniejszych ośrodków narciarskich, objętych wspólnym karnetem. Centralną część ośrodka tworzy kompleks Winterpol i Gryglówka. Stoi tu charakterystyczna 6-osobowa kanapa z pomarańczowymi osłonami, która w górnym biegu krzyżuje się z 4-osobowym krzesłem Gryglówka. Są jeszcze m.in. Nartorama i Diament. Można się tam dostać leśnym łącznikiem lub grzbietem wzdłuż granicy, gdzie zainstalowano krótki wyciąg „wyrwirączka”, który ułatwia komunikację pomiędzy terenami. Osią Nartoramy jest nowoczesna 6-osobowa kanapa Sky Way Express z niebieskimi osłonami, miksowana z dwoma dodatkowymi 8-osobowymi gondolami. Drugiej takiej kolei nie znajdziemy nigdzie w Polsce.

W sobotę (7.12.) ruszy też stok narciarski w Karpaczu – Biały Jar (ok. 150 km od Głogowa). Wyciąg w Białym Jarze to najlepsze miejsce by zacząć swoją przygodę z nartami. Szerokie, łagodne stoki, nowoczesna infrastruktura i gorąca atmosfera to zalety Stacji Narciarskiej Winterpol Biały Jar. 

Nieopodal Karpacza, bo w Szklarskiej Porębie (ok. 160 km od Głogowa) poszusują już bardziej doświadczeni narciarze. Do dyspozycji są tam stoki: Lobobrygida, Śnieżynka, Puchatek czy Hala Szrenicka. Ski Arena Szrenica oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności dadzą wiele satysfakcji zarówno doświadczonym, jak i początkującym narciarzom. Przepustowość kolejek linowych i wyciągów narciarskich wynosi 10 tysięcy osób na godzinę. 

Rzut beretem od Szklarskiej Poręby głogowianie mogą też skorzystać z drugiego i świetnego przede wszystkim na nocne jazdy stoku w Świeradowie Zdrój (ok. 130 km od Głogowa). Ski & Sun Świeradów Zdrój to dla narciarzy istny raj. 2500 metrowa oświetlona trasa o niezwykle zróżnicowanym nachyleniu jest na bieżąco dośnieżana i przygotowywana tak, aby zadowolić najbardziej wybrednych  miłośników białego szaleństwa. Supernowoczesna kolej gondolowa ma 2172 metrów długości i w 8-osobowych gondolkach, jest w stanie wywieźć w ciągu godziny 2400 osób. Ratrak wyrównuje trasę dwa razy dziennie, co pozwala także na niezapomnianą jazdę nocną. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarska, w której każdy narciarz może szlifować swoje umiejętności. Każdy może też skorzystać z wspaniale wyposażonej wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, jak i z profesjonalnego serwisu sprzętu sportowego.

Gdzie najbliżej z Głogowa na narty? Dziś już szusują na Czarnej Górze w Sudetach
Czarna Góra Resort.

Głogowianie często wybierają się również do Czech. Na czeskie stoki też nie mamy daleko. I tak najbliżej głogowinie mają do Ski Resort Cerna Hora-Pec. Dla przykładu do Jańskich Łaźni mamy około 170 km. A do Harachova (Sportovní areál Harrachov) około 150 kilometrów.

RED

Harachov:

www.skiareal.com

Czarna Góra: 

www.czarnagora.pl

Zieleniec:

www.zieleniec.pl

Jańskie Łaźnie: 

https://www.skiresort.cz

Świeradów Zdrój: 

www.skisun.pl

Szklarska Poręba: 

www.sudetylift.com.pl

Karpacz:

www.winterpol.eu

fot. czarnagora.pl/ zieleniec.pl

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Styl życia