Extra

Gdzie warto spędzić wolny czas w Głogowie? Nasze miasto jest piękne!6 min na czytanie

Gdzie warto spędzić wolny czas w Głogowie? Nasze miasto jest piękne! 8

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Tak – w naszym wspólnym domu – w Głogowie! Weekend, wolna chwila po pracy, przed snem? Odkryjmy, przypomnijmy sobie i odpocznijmy w miejscach, które pozwolą zregenerować siły i odetchnąć nie wyjeżdżając poza miasto. Głogów jest tego wart.

Bulwar Nadodrzański

Miejsce z historią i nowoczesną przestrzenią, z której można nie tylko podpatrywać życie starówki – serca miasta, ale i spojrzeć na dostojną Odrę, dumną kolegiatę czy majestatyczny zamek. A stąd już tylko kilka kroków do równie czarującej mariny.

Marina

Kawa, smaczna ryba, desery… Nic tylko odetchnąć chwilę, posłuchać stukotu przejeżdżających pociągów i zastanowić się jak bardzo Głogów się zmienił w ostatnich latach. Jak się w nim czujemy, jakie plany z nim wiążemy.

Park Piastowski i park linowy

Alejek bez liku, strumyk i adrenalina na linach… To miejsce bogate w zieleń i ciszę. Spacerując, biegając czy jadąc rowerem można spotkać wielu sympatycznych głogowian. Porozmawiać, nawiązać nowe znajomości. Odpoczynek na ławce, łyk wody i kilkadziesiąt metrów dalej popisy młodych ludzi w skateparku.

Skatepark – Chrobry Głogów

To nie tylko obiekt dla młodych ludzi, dla miłośników sportów ekstremalnych. Warto tu zajrzeć choćby po to, aby podziwiać ich sprawność i to, co potrafią zrobić z hulajnogami, czy deskorolkami. Warto nagrodzić ich też brawami.

Park Słowiański i fontanna

Jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w Głogowie. To kilkaset metrów alejek z wygodnymi ławkami i nową fontanną, która nie tylko daje ochłodę w upalne dni, ale i odpręża dźwiękiem pluskającej wody. W wybranych godzinach to również teatr muzyki i światła. Tu najmłodsi głogowianie mają też swój plac zabaw w postaci słowiańskiego grodu.

Park Słoneczny i tężnia (Kopernik)

Os. Kopernik to już nie tylko „sypialnia”. W parku przy kościele można nie tylko odpocząć przy fontannie. Można, a nawet trzeba pooddychać solanką z tężni. Cisza, spokój… jak w Ciechocinku. I do tego dużo, dużo zieleni.

Park 100 –lecia (os. Piastów)

Jeszcze bardzo młody, ale już ciekawy teren do odpoczynku. Dęby, klony i wierzby to nowe nasadzenia, w tym 100 symbolicznych drzewek posadzonych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Park ul. Budowlanych

To bardzo obszerny teren z bogatą infrastrukturą. Plac zabaw, siłownia, ławki, alejki i przepływający strumyk. To także sadzawka z mostkiem nie tylko dla zakochanych. A w niej kilkadziesiąt kaczek. Bardzo ciekawe i bogate w zieleń miejsce.

Plac festynowy

Odległy nieco od centrum miasta, ale blisko Odry – co sprawia, że można spędzić tu kilka godzin organizując piknik rodzinny. Jest tu także Społeczny Ogród Światła i Cienia. Kto poszukuje bliskiego kontaktu z naturą na pewno nie będzie rozczarowany odwiedzając tę część Głogowa.

Plac za targowiskiem os. Piastów Śl.

Zakątek odkryją i docenią ci, którzy lubią naturalność. Piękne, w dużej mierze jeszcze niezagospodarowane miejsce, w którym choćby spędzona godzina pozwoli odetchnąć od miejskiego zgiełku.

Fosa miejska

Wejście do niej, to wejście w bogatą historię miasta. To uczta dla oczu, które od wiosny do jesieni mogą się cieszyć niezliczoną ilością róż oraz innych roślin. Urok tego miejsca sprawia, że przenosimy się w czasie, można pomarzyć, albo po prostu zrelaksować.

Park przy zamku

Znane i popularne miejsce, niby w centrum, a jednak na uboczu. Dookoła miasto tętni życiem, a tam jakby inny świat. Fragmenty murów obronnych, zamek, pomnik Biblioteka Jana Pawła II, tuż obok Park i Pomnik Saperów. Dobre, wartościowe miejsce.

Park Paulinów

Starodrzew to wystarczający powód, aby jak najczęściej tu zaglądać. Bogactwo roślinności, śpiew ptaków, cisza i dużo, dużo tlenu. A nieopodal działka, na której powstanie hospicjum. Zanim wyruszymy tu na spacer warto poczytać jak bogatą przeszłość ma to miejsce.

Park Południowy

Miejsce znane głogowianom przede wszystkim jako „poniemiecki cmentarz”. Dziś to urokliwa, pełna tajemnic i legend kilkuhektarowa działka ze starodrzewiem i wyjątkową ciszą. Idealna okazja do zatrzymania się na chwilę, do refleksji.

Ul. Łąkowa

Oddalona część miasta od centrum, za to dziewiczo zielona i pełna oryginalnej roślinności. Starorzecze to atrakcja nie tylko dla wędkarzy, to także idealna trasa na dłuży spacer.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra