Dzieje sięGłogów

Globus, Kaemes i Egon to hip hopowa GSFamilia2 min na czytanie

Globus, Kaemes i Egon to hip hopowa GSFamilia

Muzycy nie odpoczywają. Nagrywają. Niedawno tłem dla nowego teledysku było bardzo ciekawe miejsce – dawny salon samochodowy, obecnie „Retro Garaż”. – Ideą było zestawienie hip hopu z motoryzacją. Opowiada o tym, że my tworzymy muzykę, a mechanik naprawia i tworzy samochody. Coś wspólnego w tym jednak jest, wszyscy mamy swój warsztat – tłumaczy Globus, czyli Andrzej Karpała.

Ta trójka to postacie znane w głogowskim hip hopowym świecie. Najstarszy jest Globus – czyli Andrzej Karpała znany z kapeli „Gotyk Skład”. – Jesteśmy familią, czyli rodziną. Stąd nazwa zespołu. Staramy się jednoczyć wszystkich ludzi związanych z hip hopową kulturą muzyczną. Graficiarzy, skaterów, cały ten ruch – opowiada Globus, który jest najdłużej na rynku muzycznym. W sumie śpiewa od 20 lat. – W 2009 r. spadły na mnie różne rodzinne obowiązki. Praca, wiadomo, brak czasu. I przestałem nagrywać. Lecz dwa lata temu miałem wypadek. Wszystko się zmieniło – opowiada o sobie. To był wypadek w kopalni, bo pracuje jako mechanik w ZG Polkowice-Sieroszowice. – Wylądowałem w łóżku, nie mogłem się ruszać. I wtedy znów zacząłem pisać teksty – wspomina. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wrócił do muzyki. – Dostałem odszkodowanie za wypadek, co pozwoliło mi na bardzo ważną inwestycję – zorganizowałem studio muzyczne koło mojego domu na wsi – wspomina.

Z Egonem – Gabrielem Michewiczem, poznali się w jakiś czas temu, gdy głośno zrobiło się o jego utworze „Górnicza rodzina”, który nagrał z okazji Dnia Górnika na szybie Głogów Głęboki w Kwielicach, gdzie pracuje jako spawacz, pod ziemią. – Zadzwoniłem do niego i zaprosiłem na wspólny kawałek. To był pierwszy utwór zespołu GSFamilia – mówi Globus. Dołączył do nich Kaemes, czyli Dawid Serwa. Zawodowy kierowca, który jeździ po całej Europie. W przerwach w pracy – nagrywa z nimi utwory. – Znaliśmy się z Andrzejem z Wierzchowic, gdzie mieszkałem kiedyś z rodzicami. Byliśmy sąsiadami. Jako dziecko go słuchałem i mnie zainspirował do twórczości. Teraz z nim nagrywam – opowiada muzyk.
RED
fot. nadesłane

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się