Dzieje sięFotoGłogów

Głogów był Królestwem Fashion. Warsztaty krawieckie zakończono pokazem mody6 min na czytanie

Głogów był Królestwem Fashion. Warsztaty krawieckie zakończono pokazem mody 5

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat prowadziła Joanna Kinder. – Nasza praca polegała na szyciu. Celem warsztatów Królestwo Fashion była nauka projektowania, szycia, dobierania materiałów i dodatków. Dzieci były ze swoimi opiekunami, mogły razem z nimi twórczo spędzić czas. Wśród uczestników odkryliśmy prawdziwe talenty – ocenia prowadząca warsztaty.

Do maszyny do szycia pod okiem dorosłych siadały dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat. – Pracuję w ten sposób, że rzucam hasło, a dzieci używają swojej wyobraźni, doświadczeń. Jestem tylko po to żeby pomóc. Dzięki temu kreacje są niepowtarzalne, każda jest inna, indywidualna. Nie pracujemy jak na taśmie, czyli że wszyscy robią to samo. Tylko każdy robi to, co lubi i co mu sprawia frajdę – dodaje Joanna Kinder.

Radoxim 5

Rodzice podziwiali pokaz, przyznają, że pociechy ich zaskoczyły. – Przyszłam z dwójką dzieci Dawidem i Rafałem. Mają 8 i 10 lat. Chłopcy mogli pokazać, że wierzą w siebie i swoje umiejętności. Ciężko się nam pracowało, ale daliśmy radę. Dawid na początku nie miał pomysłu, a na koniec zrobił piękną koszulkę. Sam wymyślił, wycinał i zaprezentował na wybiegu. Przekonał się też do maszyny do szycia, którą mamy w domu – opowiada Żaneta Niemczyk. Dla niej najważniejsze było to, że co synowie chcieli stworzyć i widzieli oczami wyobraźni, mogli przełożyć na materiał. EW
fot. AW

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się