Dzieje sięGłogów

Głogów na 10. miejscu w Polsce w rankingu oddanych mieszkań komunalnych1 min na czytanie

Głogów na 10. miejscu w Polsce w rankingu oddanych mieszkań komunalnych

To opracowanie czasopisma Wspólnota obejmujące dane aż z 20 lat. Sumuje liczbę mieszkań komunalnych i społecznych czynszowych zbudowanych przez samorządy w latach 2000-2020 w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. W swojej kategorii Głogów znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Jak objaśniają autorzy, Paweł Swianiewicz i Julita Łukomska, ranking obejmuje stosunkowo niewielką liczbę samorządów, bo w znacznej części przez całe ostatnie 20 lat nie zbudowano tam ani jednego mieszkania gminnego. Takich gmin jest prawie 1700. Głogów znalazł w gronie zaledwie 64 samorządów w Polsce, w których wskaźnik zbudowanych mieszkań gminnych na tysiąc mieszkańców przekracza 10. Jak podliczyli autorzy rankingu Wspólnoty, są wśród nich cztery miasta wojewódzkie, cztery miasta na prawach powiatu, 21 miast powiatowych, 14 małych i sześć gmin wiejskich.

Zdaniem prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza miejsce w rankingu potwierdza, że polityka mieszkaniowa od wielu lat jest w mieście priorytetem, a każda kadencja ma swój wkład. – Na pewno duży wpływ miało utworzenie Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które systematycznie buduje mieszkania dla głogowian, ale nie tylko – wymienia wszystkie mieszkaniowe inwestycje miejskie, zwłaszcza z ostatnich lat.
RED
fot. DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się