Dzieje sięFotoGłogów

Głogów wycofuje się z pierwotnej formy programu Mieszkanie Plus. To za drogi interes?1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 417

Rządowy program Mieszkanie Plus okazuje się być nieopłacalnym dla miasta. Głogów skorzysta z innych możliwości wsparcia i sam postawi budynek z tanimi mieszkaniami.

– W kontekście obecnych form wsparcia budownictwa mieszkaniowego oferowanych przez BGK realizacja Programu Mieszkanie Plus staje się niekorzystna. W związku z tym w 2019 r. zostanie opracowany gminny program dotyczący zagospodarowania tego terenu biorący pod uwagę obecne narzędzie wsparcia dla budownictwa przez BGK – czytamy w piśmie prezydenta Rafaela Rokaszewicz do przewodniczącego miejskiej rady Leszka Drankiewicza.

Mieszkania w ramach rządowego programu miały powstać w Głogowie do 2020 roku. W planach był budynek z 60 lokalami. I miał pochłonąć około 11 mln zł. Miasto na ten cel przekazało działkę przy ul. Książąt Oleśnickich na osiedlu Piastów Śląskich o wartości w granicach 4 mln zł. Uzbrojoną, posiadającą kanalizację oraz dojazd – znajdującą się tuż przy TBS.

Okazuje się również, że najemcy lokali uzyskanych w ramach Mieszkania Plus zapłaciliby więcej za mkw. niż w mieszkaniach z TBS-u, gdzie obecnie czynsz za mkw. wynosi 10 zł 75 gr. W Mieszkaniu Plus tymczasem stawka oscylowałaby na poziomie od 10 do 20 zł. Z tą różnicą, że aby korzystać z mieszkań zasobów miasta (TBS) trzeba wnieść opłatę partycypacyjną oraz spełnić próg dochodowy. Rządowe mieszkania miały być dostępne dla rodzin mniej zamożnych.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się