Dzieje sięGłogów

Głogowianie będą sędziowali mecz w Pucharze Europy1 min na czytanie

Głogowianie będą sędziowali mecz w Pucharze Europy

Głogowianie Filip Fahner i Łukasz Kubis będą sędziować starcie na europejskich parkietach. Przed nimi niedzielne (20.02.) rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu Europy pomiędzy szwedzkim SWE Alingsås HK a rumuńskim ROU AHC Potaissa Turda.

– Mamy dobry sezon – nie ukrywa Filip Fahner, który wylicza, że to dziesiąty mecz w Europie. – Każdy taki mecz to cenne doświadczenie. Pierwszy mecz skończył się jedną bramki przewagi dla gości. Na pewno to będzie fajne starcie – dodaje.

Jutro (19.02.) wylatują z Wrocławia do Göteborga. Ale z przygodami, bo… trzeba było zaplanować też przesiadkę na lotnisku w Monachium. – Niestety z Wrocławia nie ma bezpośrednich połączeń – mówi Filip.

Co przed nimi? – Pracujemy cały czas nad tym, aby było lepiej, bo jest do czego dążyć. Każdy mecz jest obserwowany przez delegatów, oni wystawiają nam oceny. Teraz od naszej dyspozycji zależy to, gdzie dojdziemy – zaznacza Filip.Sędziują też Superligę kobiet i mężczyzn – na swoim koncie w sumie mają już 22 mecze w tym sezonie w Polsce.
A przygodę z piłką ręczną rozpoczynali jeszcze w szkole podstawowej – najpierw jako zawodnicy, później jako sędziowie towarzyskich turniejów. Kariera nabrała tempa, gdy zaczęli prowadzić mecze 2.ligi i to w wieku 18 lat. Mieli 20 lat i biegali po parkietach 1.ligi – rok później Superligi. Filip i Łukasz mają po 29 lat.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się