Dzieje sięGłogów

Głogowianie o tężni: Super pomysł! Jest jak w Ciechocinku2 min na czytanie

Głogowianie o tężni: Super pomysł! Jest jak w Ciechocinku

– W młodości często bywałam w Ciechocinku – wspomina Alicja Stolar (73 l.) i opowiada, że tam stare i zabytkowe tężnie potrafiły działać dla zdrowotności cuda. – Faktycznie pomagają – zapewnia. Panią Alicję spotkaliśmy dziś (20.08.) przy tężni solankowej w Parku Słonecznym, gdzie ludzi tłumy. Brakuje wolnych ławek.

Była też Danuta Błaszczak (69 l.), by spędzić czas z wnuczką. – Świetny pomysł. Nie wszystkich rencistów i emerytów stać na to, aby wyjechać na wakacje nad morze. A tutaj można się nawdychać jodu za darmo – chwaliła.

Radoxim 5

Głogowianie uważają, że podobnych tężni powinno być więcej. – W tym parku bynajmniej jeszcze jedna, bo zainteresowanie jest ogromne. Ale też w pozostałych – sporo ludzi jest również w Parku Słowiańskim koło tej nowej fontanny – zaznaczają.

I wiele wskazuje na to, że ich prośby zostaną wysłuchane. – Jeśli tężnie się przyjmą to takich solanek postawimy w mieście więcej – zapowiada Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Tężnia solankowa podzielona jest na dwa moduły, każdy o długości pięciu metrów. Wyposażone w zbiornik na solankę o pojemności 500 litrów, pompę o wydajności 3800 l/h oraz 10 halogenów LED oświetlających budowlę.

Aerozol, który wytwarzany jest z roztworu solanki, dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód.

Około 60 minut pobytu przy tężni odpowiada trzem dniom pobytu nad morzem. Czynna jest w godz.7-11 oraz 15-21.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się