Sport

Głogowianie przywieźli pięć złotych medali z mistrzostw Polski!1 min na czytanie

Głogowianie przywieźli pięć  złotych medali z mistrzostw Polski!

W Zalesiu pięcioro zawodników Stronghold z Głogowa uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w konkurencjach singlowych, które są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Federacji GPC. Głogowianie przywieźli 5 złotych medali w swoich kategoriach wagowych oraz trzy rekordy Polski.

Monika Kapica (kat. T 18-19 do 75kg) osiągnęła w przysiadzie 120 kg wygrywając zawody w swojej kategorii wagowej i była druga w kat. wiekowej ustanawiając nowy rekord Polski. Dorota Durczak (kat. do 52kg) w wyciskaniu na ławce może pochwalić się rezultatem 50 kg w pierwszym podejściu – w swojej kat. wagowej nie miała sobie równych.

Z kolei Kamil Lindecki (kat. M1 do 90kg) w przysiadzie osiągnął 170 kg zajmując tym samym 1. miejsce w swojej kat. wagowej i był drugi w kat. wiekowej. Zawody zakończył z nowym rekordem Polski. Na tym nie koniec sukcesów naszych zawodników, bo Norbert Wójcik (kat. J23 do 75 kg) w przysiadzie miał 140 kg – wygrał w swojej kat. wagowej, był trzeci w kat. wiekowej. Ponadto Kacper Poczyszcz (kat. J23 do 140 kg) w wyciskaniu na ławce miał 90 kg – to dało mu 1. miejsce w kat. wagowej, ustanowił rekord Polski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport