Dzieje sięGłogów

Głogowianie wyrzucają około 300 ton butelek plastikowych rocznie!1 min na czytanie

Głogowianie wyrzucają około 300 ton butelek plastikowych rocznie!

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych akcji ekologicznych – Sprzątanie Świata. Finał wydarzenia odbędzie się w najbliższy weekend (18-20.09.). Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W tematykę rezygnacji z plastiku wpisują się także działania PWiK w Głogowie, które namawia do picia wody z kranu. To nie tylko oszczędność pieniędzy (woda z kranu jest zdecydowanie tańsza niż butelkowana), ale przede wszystkim dbałość o środowisko. Wybierając wodę z kranu, nie zaśmiecamy świata plastikiem.

Plastikowe butelki to odpady, które pod względem segregowania śmieci raczej nie powinny sprawiać większego problemu. Przy każdym boksie śmietnikowym możemy znaleźć osobne kosze do plastiku. Jednak ilość tych odpadów jest przytłaczająca. Statystyczny Kowalski zużywa średnio 30 kilogramów plastikowych opakowań rocznie. Nic więc dziwnego, że do RIPOK-u w Głogowie rocznie trafia około 300 ton plastikowych butelek . Istnieje jednak sposób na pozbycie się części tych odpadów. Wystarczy zrezygnować z picia wody butelkowanej i zdecydować się na wodę z kranu.

W ten sposób zadbamy o środowisko i ilość wytwarzanych plastikowych śmieci. Woda dostarczana przez PWiK w Głogowie odpowiada najbardziej rygorystycznym polskim i europejskim normom dotyczącym jakości. Jest badana nie tylko w naszym akredytowanym laboratorium, ale także prowadzone są niezależne kontrole przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się