Sport

Głogowianie zagrali w prestiżowym turnieju dla Szkół Mistrzostwa Sportowego1 min na czytanie

Głogowianie zagrali w prestiżowym turnieju dla Szkół Mistrzostwa Sportowego

To był pierwszy taki turniej dla Szkół Mistrzostwa Sportowego. I okazał się dużym sukcesem. Głogowian powinno cieszyć szczególnie to, że w tych drużynach mamy swoich reprezentantów – wychowanków KS SPR Chrobrego Głogów: Szymona Matelę (SMS Kwidzyn), Michała Słupskiego (SMS Kwidzyn), Mateusza Wiatrzyka (SMS Kielce). Oni grali, ale warto też wspomnieć o dwóch kolejnych młodych i zdolnych mieszkańcach naszego miasta, którzy też reprezentują barwy SMS Kielce: Filip Michałowicz oraz Marcel Jastrzębski.

W finale zagrały drużyny z Kwidzyna i Kielc. Jak czytamy na stronie PGNiG Superligi zespół z Kwidzyna zaczął od prowadzenia 2:0, a bramkę numer trzy rzucił dopiero w 21. minucie, wtedy SMS ZPRP Kielce wygrywał już 10:3. Później worek z bramkami już się bardziej rozwiązał, ale do końca pierwszej połowy sporą przewagę mieli kielczanie. Po przerwie spotkanie było wyrównane, ale cały czas – przewagę miał zespół z Kielc. Na kwadrans przed końcem kwidzynianie zmniejszyli straty do czterech bramek (15:19). SMS ZPRP Kielce jednak opanował emocje, znów zbudował bezpieczną przewagę, którą utrzymał do końca i ostatecznie cieszył się z wygranej w pierwszej edycji SMS Cup.

– W porównaniu do poprzedniego meczu emocji było mniej, chłopaki kontrolowali je. Z przekroju meczu wygraliśmy go obroną i solidną, regularną bramką. Generalnie, nawet jak coś popsuliśmy w ataku, to obrona była tym na czym mogliśmy się oprzeć – ocenił trener kieleckiego zespołu Zygmunt Kamys. Szkoleniowcowi spodobał się też pomysł SMS Cup. – Super sprawa, widać po tych emocjach z soboty, których nie wytrzymaliśmy, że chłopcy bardzo chcą, są naładowani. W sobotę nie było spokoju, a w niedzielę już był – przyznał.
RED
fot. PGNiG Superliga

Zobacz inne

Więcej w Sport