Sport

Głogowianin, który w Chrobrym zagra po raz pierwszy1 min na czytanie

Głogowianin, który w Chrobrym zagra po raz pierwszy

Urodzony w Głogowie Patryk Mucha został nowym piłkarzem Pomarańczowo-Czarnych. 24-letni pomocnik podpisał z Chrobrym 2-letni kontrakt. Choć urodził się we wrześniu 1997 roku w Głogowie, do Chrobrego trafił teraz po raz pierwszy. Początkowo grał w Tęczy Krosno Odrzańskie i UKS Zielona Góra, ale jeszcze jako junior przeniósł się do Zagłębia Lubin.

W Zagłębiu spędził sześć lat i z tym zespołem zadebiutował w Ekstraklasie – w maju 2017 roku wystąpił w wygranym 2:0 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Na początku sezonu 2019/20 przeszedł do Górnika Polkowice. W rozgrywkach 2 Ligi wystąpił 27-krotnie, zdobywając przy tym dwa gole, i tym przyczynił się do tego, że Górnik jako beniaminek zajął dające utrzymanie 11. miejsce w tabeli. Polkowiczanie pozostali więc na tym poziomie, ale sam Patryk zanotował indywidualny awans, bo został nowym graczem Widzewa Łódź.

W barwach RTS-u występował do końca obecnego sezonu, na koniec którego Widzew świętował awans do Ekstraklasy. Dwuletni, zakończony tym osiągnięciem okres pobytu w Łodzi Patryk zakończył na bilansie 50 / 5.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport