Dzieje sięGłogów

Głogowianin Mateusz Suda w programie Top Model. To znany w kraju artysta1 min na czytanie

Głogowianin Mateusz Suda w programie Top Model. To znany w kraju artysta

W ostatnim odcinku programu “Top Model” w TVN wystąpił głogowianin Mateusz Suda (28.10.). To znany w kraju artysta, który opiera swoją twórczość na granicy mody i sztuki. Laureat wielu konkursów artystycznych i twórca licznych projektów interdyscyplinarnych. Ukończył Uniwersytet artystyczny w Opolu z tytułem magistra sztuki nowych mediów. Współpracuje z licznymi magazynami mody i projektantami. Jego prace zdobyły uznanie takich marek jak Marc Jacobs, Calvin Klein, Moschino i wiele innych.  Oprócz prac związanych z ilustracją mody, fashion movie wychodzi poza granice swojego zawodu i tworzy obrazy jak i wideo perfomance, który cieszy się uznaniem wśród kolekcjonerów sztuki nowoczesnej.

Co tam robił? Właśnie w tym odcinku modele i modelki musieli nakręcić film modowy, który ukazywał trendy lat 60., 80. oraz te z XXI wieku. Gościem specjalnym przy tym zadaniu byli właśnie Mateusz Suda oraz Magic Mars. To zadanie uczestnicy wykonywali w trzech grupach. Wszyscy świetnie spisali się podczas pracy na planie klipów, ale zwyciężyć mogła tylko jedna grupa. Tym razem nagroda w postaci bonu na zakupy modowe powędrowała do Wiktorii, Julii i Kacpra. Z kolei indywidualne wyróżnienie przypadło w udziale. Kacprowi. To jemu Joanna Krupa wręczyła voucher na wizerunkową sesję zdjęciową.

To nie pierwszy raz, kiedy mogliśmy zobaczyć głogowianina na wielkim ekranie. Mimo licznych sukcesów w swojej branży pozostaje skromnym człowiekiem. Mieszka w Warszawie, ale chętnie wraca również do rodzinnego miasta. – W Głogowie jestem kilka razy w roku – deklaruje, że nie zapomina skąd pochodzi. Ma dopiero 33 lata i jeszcze wiele przed nim. Życzymy powodzenia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się