Sport

Głogowianin Michał Bednarski zagra w Miedzi Legnica1 min na czytanie

Głogowianin Michał Bednarski zagra w Miedzi Legnica

24-letni Michał Bednarski wzmacnia atak Miedzi Legnica. Napastnik w minionym sezonie w barwach Górnika Polkowice sięgnął po koronę króla strzelców 2. ligi, zdobywając 24 gole w 29 meczach.

Bednarski to jedno z najgorętszych nazwisk w tym okienku transferowym. W ostatnich tygodniach media łączyły bramkostrzelnego zawodnika m.in. ze Śląskiem Wrocław, Cracovią, Jagiellonią Białystok czy Arką Gdynia. Utalentowany napastnik zdecydował się jednak na Miedź.

– Oferta Miedzi Legnica była najpoważniejsza. Klub przekonał mnie pod każdym względem, w każdym aspekcie jest poukładany. To skłoniło mnie do przyjścia do Legnicy. Zamierzam we wszystkich meczach zostawiać dużo zdrowia na boisku. Z tego względu, że jestem napastnikiem, to chciałbym pomóc drużynie poprzez zdobywanie goli. Myślę, że wtedy drużyna będzie osiągać dobre wyniki. Na pewno zespół na to stać. Oglądałem wiele meczów Miedzi i widzę ogromny potencjał zawodników. Lubię stawiać przed sobą indywidualne cele bramkowe, ale pozostawiam je tylko dla siebie i nikomu o nich nie mówię. Podchodzę do tego z pokorą, bo najważniejsze jest dobro drużyny – powiedział Bednarski po podpisaniu umowy.

Snajper Górnika Polkowice miniony sezon zakończył z fenomenalną statystyką 24 bramek zdobytych w 29 meczach. Do tego dołożył też 5 asyst. Bednarski sięgnął po koronę króla strzelców 2. ligowych rozgrywek, dystansując doświadczonego Marcina Robaka z Widzewa Łódź czy Karola Czubaka, strzelającego w poprzednim sezonie regularnie dla Bytovii Bytów. Do Miedzi przechodzi na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się z zielono-niebiesko-czerwonymi 3-letnim kontraktem. 
RED
źródło: Miedź Legnica

Zobacz inne

Więcej w Sport