Dzieje sięGłogów

Głogowianin Radosław Pobol został wiceprezesem zarządu w Tauronie2 min na czytanie

Radosław Pobol nie jest już wiceprezesem Mercus Logistyka, spółki KGHM-u

W kwietniu br. informowaliśmy, że Radosław Pobol ma nową pracę. Znany niegdyś działacz samorządowy, a potem dyrektor w miedziowych spółkach został wiceprezesem Enei w Poznaniu. Ale pracę zmienił. Teraz jest wiceprezesem zarządu ds. wsparcia operacyjnego w Tauronie.

Urodzony w 1974 r. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe: Skuteczny Menadżer w Nowoczesnej Firmie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Zarządzanie Przedsiębiorstwem z Udziałem Jednostki Samorządu Terytorialnego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.Początki jego kariery zawodowej związane są ze Starostwem Powiatowym w Głogowie, gdzie rozpoczął pracę w 1999 r. jako podinspektor, a następnie pełnił funkcję kierownika działu zamówień publicznych i sekretarza powiatu. W latach 2013-2015 był Członkiem Zarządu PWIK Sp. z  o.o. w Przemkowie, a w latach 2015-2016 pełnił obowiązki Prezesa Zarządu 2PR Sp. z o.o. w Głogowie. W 2016 r. związał się zawodowo z Grupą Kapitałową KGHM, gdzie pełnił funkcje Przewodniczącego Rady Fundacji KGHM Polska Miedź S.A., był Dyrektorem Naczelnym ds. Zarządzania Kapitałem Ludzkim w KGHM Polska Miedź S.A, a także Dyrektorem Naczelnym Biura Zarządu i Prokurenta w KGHM ZANAM S.A. W latach 2018-2021 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Mercus Logistyka Sp. z o.o. w Polkowicach, a ostatnio był Wiceprezesem Enea Operator Sp. z o.o. w Poznaniu. Był także członkiem Rad Nadzorczych Centrum Badań Jakości w Lubinie, KGHM TFI S.A. we Wrocławiu i ZEW Kogeneracja S.A. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania i nadzoru nad funkcjonowaniem spółek kapitałowych.

Od 2002 r. był radnym Rady Miejskiej Głogowa, gdzie w 2006 r. został wybrany na Przewodniczącego Rady Miejskiej. W latach 2014-2018 był radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się