ExtraGłogów

Głogowianka Grażyna Sroczyńska spotkała się z Martyną Wojciechowską. To jej spełnienie marzeń2 min na czytanie

Grażyna Sroczyńska spotkała się z Martyną Wojciechowską. To jej spełnienie marzeń

– Marzenia się spełniają – cieszy się Grażyna Sroczyńska, znana głogowska podróżniczka, która kilka dni temu miała okazję spotkać się z Martyną Wojciechowską. One dwie – zakochane w podróżach, fotografii i działalności charytatywnej w Afryce, więc wspólnych tematów nie brakowało. Ale to nieco dłuższa historia…

Okazuje się, że głogowianka nie jest anonimową postacią dla Martyny Wojciechowskiej – jakiś czas temu przesłała dla niej mejlem nagranie z podziękowaniem za jej dotychczasową działalność. Były to miłe słowa. Zwracała uwagę na inicjatywę budowy studni na Madagaskarze. – Obserwuje mój profil, było mi bardzo miło – nie ukrywa pani Grażyna, bo przecież to nietuzinkowa postać.

– Wiele razy próbowałam ściągnąć panią Martynę do Głogowa, aby wzięła udział w akcji „Fotostopem przez świat”, ale do tej pory się nie udało. I kiedy byłam w Poznaniu, i dowiedziałam się, że odbędzie tam jedno ze swoich spotkań, to nie mogła sobie odmówić – poszłam i spełniłam swoje marzenia. Jest osobą o wielkim sercu, bo mimo swojej popularności nie gwiazdorzy, a wręcz przeciwnie – w kolejce ustawiło się dwustu chętnych, by dostać autograf, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i nikomu nie odmówiła – opowiada.

Przed Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi wielka podróż. W sobotę (23.11.) rano wylatują z Warszawy do Ameryki Południowej, gdzie spędzą najbliższy miesiąc. Zwiedzą Kolumbię, Ekwador i Galapagos i można powiedzieć, że tę część Ameryki już zwiedzą – pozostanie im tylko podróż do Wenezueli.

– Ale wcześniej chcemy wybrać się do Stanów Zjednoczonych. Tak sobie obiecaliśmy, że gdy zniosą wizy, to kupimy tam bilety. I stało się – lecimy w kwietniu – zdradza pani Grażyna. I wciąż ma nadzieję, że jednak… Martyna Wojciechowska – prędzej czy później – zawita do Głogowa.
MK

Podziel się informacją ...
  • 191
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra