Extra

Głogowianka ubiera młodą gwiazdę Eurowizji2 min na czytanie

Głogowianka ubiera młodą gwiazdę Eurowizji

Renata Potrzeba (56 l.) w latach 80. organizowała w Pegazie pierwszy w Głogowie pokaz mody. Po wybiegu chodziły jej koleżanki. Teraz ubiera nastoletnią gwiazdę Sarę James, zwyciężczynię Voica dla dzieci, reprezentantkę Polski na Eurowizję.

Różowa tiulowa sukienka Sary James na festiwalu Eurowizji jest jej pomysłu, projektu i wykonania. Wszystko, co teraz wkłada na siebie nastoletnia gwiazda – podobnie. Czarno-biały kombinezon z różowym kołnierzem na sylwestra marzeń w TVP 2 także. – Ubierałam aktorów, miałam przez rok kontrakt z Justyną Steczkowską. Mogłam zrobić karierę, lecz lubię spokój. Musiałam wychować i wykształcić czwórkę dzieci. Teraz schodzę z piętra do mego atelier i gdy mam jakiś ważny projekt, to najchętniej pracuję nocą, w ciszy. Nikt nie przeszkadza – opowiada Renata Potrzeba.

Radoxim 5

Głogów to miasto jej dzieciństwa i młodości. W latach 80. jej tato był budowlańcem, stawiał osiedle Chrobry. Tu chodziła do szkoły, tu zaczęła projektować i szyć, tu poznała swojego męża. – Projektowałam i szyłam całe życie, od dziecka. Skończyłam szkołę kuśnierską i początkowo szyłam futra. Już jako 18–latka miałam swój zakład w spółdzielni wielobranżowej, która mieściła się przy ul. Świerczewskiego – obecnie Sikorskiego. Dziś tego budynku już nie ma – wspomina. Szyła futra na zimę, ale latem i wiosną sukienki, ubrania dla dzieci oraz inne stroje.

Sara James wystąpiła w najnowszym The Voic Kids TVP. Jej ojciec jest muzykiem, przyjeżdża do Leszna na koncerty. – Rozmawialiśmy kiedyś w domu, że jeśli Sara wygra program, to uszyję jej sukienkę na finał – wspomina pani Renata.

W ubraniach jej projektu i wykonawstwa dziewczynka wystąpiła wielokrotnie na różnych występach. Praktycznie pani Renata ją ubiera na każdą okazję. W czarnej sukni jej autorstwa była w „Pytaniu na śniadanie”, jako gość specjalny w You Can Dance w TVP 1 w różowej marynarce i krótkich spodenkach, na premierze filmu „Czarny młyn” miała niebieski garnitur, na festiwalu w Opolu granatowy komplet. Ubrała ją także do Szansy na sukces w zieloną sukienkę z tiulu, a potem powstały stroje na wyjazd do Paryża i do teledysku promującego występ Sary na Eurowizji Junior w Paryżu. – Na Eurowizję dostałyśmy wytyczne. Do teledysku uszyłam kilka sukienek do wyboru. Sara ma taką urodę, że można ją ubierać w barwne, kolorowe stroje, pasuje jej wiele rzeczy, także krzykliwych, we wzory. Można poszaleć z pomysłami. Na główny występ na Eurowizji wystąpiła w różowej rozkloszowanej krótkiej sukience – wspomina projektantka, dodając, że praca z Sarą sprawia jej przyjemność. Na Sylwestrze z Dwójką Sara była ubrana w uroczy komplet w czarno-białą kratkę z różowym kołnierzem, także jej produkcji.
RED

Zobacz inne

Więcej w Extra