Dzieje sięGłogów

Głogowscy policjanci kontrolują prędkość. Noga z gazu!1 min na czytanie

Policyjna akcja prędkość! Noga z gazu, bo będzie mandat

Od wczesnych godzin porannych głogowscy policjanci prowadzą ogólnopolskie działania „Prędkość”. Przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura kierowców jest bardzo często przyczyną tragedii na drodze. Działania prowadzone są jednocześnie na terenie województwa dolnośląskiego oraz całego kraju.

– Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach – mówi Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Policjanci zwracają uwagę  przede wszystkim na pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość. Jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń i bardzo często przyczyna tragedii na drodze. Prowadzone działania, koncentrują się głównie na eliminacji z ruchu kierowców naruszających przepisy ograniczające dozwoloną prędkość. Ważnym elementem była również kontrola trzeźwości kierujących oraz stosowania pasów bezpieczeństwa.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się