Dzieje sięGłogów

Głogowska firma dostarcza szczepionki na COVID 19 także w całej Europie2 min na czytanie

Głogowska firma dostarcza szczepionki na COVID 19 także w zachodniej Europie

Głogowska firma ARRA Group dostarcza szczepionki na COVID 19. I nic w tym nadzwyczajnego, bo przecież dysponuje największą flotą do takiego transportu w Polsce. Ale nie tylko, bo także poza granicami naszego państwa. Oficjalnie tej informacji firma nie potwierdza. Jak usłyszeliśmy “dla dobra interesów”. Choć samochody ARRY widoczne są na zdjęciach nawet w Niemczech.

Jak informuje niemiecka gazeta BILD w poniedziałek (11.01.) przed godz. 16 ciężarówka ze szczepionką wjechała na teren Bundeswehry. “Według informacji BILD, ciężarówka z agentem Moderna przybyła na krótko przed 16 do koszar Bundeswehry w Quakenbrück. Policja federalna eskortowała ciężarówkę z cennym ładunkiem – teraz wojsko przejmuje kontrolę!” – napisano. Szczepionkę Moderna należy przechowywać w temperaturze około minus 20 stopni Celsjusza – nie tak zimnej jak szczepionka Biontech, która wymaga przechowywania w temperaturze minus 70 stopni.

Firma ARRA jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych (GDP) za wysoką jakość usługi transportu farmaceutycznego. Audyt i certyfikacja została przeprowadzona przez szwajcarską firmę SGS.

“Niezależna ocena zgodności z międzynarodowymi wymogami GDP jest najskuteczniejszym sposobem upewnienia się, że system zarządzania jakością w transporcie leków i farmaceutyków stoi na najwyższym poziomie. Certyfikat GDP świadczy o naszym zaangażowaniu w pracę i chęci nieustannej poprawy jakości usług w transporcie farmaceutycznym. Ściśle przestrzegamy wszystkich wytycznych związanych z GDP, respektujemy procedury dotyczące utrzymywania wymaganych warunków zarówno przechowywania, jak i transportu produktów leczniczych w określonych granicach opisanych przez producenta, bądź wskazanych na opakowaniu zbiorczym. Transport farmaceutyczny możliwy jest jedynie przy zapewnieniu możliwości wykazania, że leki znajdowały się w warunkach niepogarszających ich jakości. Stosujemy również wszelkie procedury związane z przebiegiem czynności podczas jakichkolwiek odchyleń związanych z temperaturą czy uszkodzeniami” czytamy na stronie firmy.
RED
fot. screen/BILD.DE

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się