Zamknij

Głogowska Nagroda Historyczna "Złoty Bilet" Czytelników Wehikułu czasu. Dla kogo?

10:59, 05.04.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:59, 05.04.2020
Skomentuj

Nadszedł czas przyznania VIII Głogowskiej Nagrody Historycznej "Złoty Bilet Wehikułu czasu" za rok 2019. Wehikuł czasu skierował po konsultacjach listę, na której znalazło się 19 wskazań nazwisk. Z nich trzeba było wyłonić pięć, a te powalczą o wygraną. Kapituła konkursu wybierze jedną z nich. W tym roku nominację otrzymali:

Dr med. Marcin Błaszkowski, urodzony w Głogowie lekarz, lingwista, tłumacz, regionalista. Za tłumaczenie na język polski sztuki Andreasa Gryphiusa "Piast".

Ks. kan. Stanisław Brasse, za hełmy na wieżach pojezuickiego kościoła pw. Bożego Ciała i rozpoczęcie konserwacji cyklu czternastu płócien XVIII-wiecznej drogi krzyżowej z pracowni Franza Feldera.

Dariusz Andrzej Czaja, za całokształt działań w 2019 r., w tym m.in. wydawnictwa (Głogów na widokówce z okresu PRL, Pomnik Dzieci Głogowskich), Kwartalnik "Historyczny Głogów", stałą cotygodniową rubrykę w Głosie Głogowa, Kalendarz na 900 lecie kapituły kolegiackiej i mnogość inicjatyw materialnych (m.in. pomnik J. Pastoriusa) i inne.

Dr Sławomira Lisewska, inicjator i koordynator projektu studentów kierunku Nowe Media PWSZ - "Głogów. Miejsca i ludzie. Od dworca PKP do Cukrowni" wraz ze studentami, za ochronę i upamiętnienie dziedzictwa kulturowego - zabytkowego budynku suszarni po byłej Cukrowni "Głogów".

Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic, stowarzyszenie historyczne miłośników i pasjonatów przeszłości, za działania zmierzające do pozyskania i udostepnienia atrakcyjnych turystycznie schronów: 413, 416 i 417 z niemieckiego systemu obronnego "Oderstellung".
fot. Głogowski Wehikuł Czasu
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%