Dzieje sięGłogów

Głogowska ortopedia z coraz większymi sukcesami! Tym razem skomplikowane operacje przeprowadzono u młodych pacjentów1 min na czytanie

Głogowska ortopedia z coraz większymi sukcesami. Tym razem skomplikowane operacje przeprowadzono u młodych pacjentów

– To kolejny etap rozwoju naszego oddziału – ordynator dr Bartosz Janusz nie ukrywa dumy, bo – jak podkreśla – w szalejącej pandemii zdecydowanie trudniej jest zorganizować operacje, w których udział biorą wybitni w Polsce ortopedzi. Tym razem głogowskim lekarzom pomagali koledzy ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie – Grzegorz Inglot oraz Rafał Piasek oraz dr hab.n.med. Bogusław Sadlik ze Szpitala Wielospecjalistycznego Orthos we Wrocławiu.

– Wykonaliśmy rzadkie operacje ortopedyczne u nastolatków ż– wydłużenie kości udowej na gwoździu śródszpikowym i stabilizatorze zewnętrznym oraz procedurę Elmsie-Trillat w nawykowym zwichnięciu rzepki z powodu dysplazji stawu rzepkowo-udowego – lekarz Bartłomiej Bobójć podkreśla, że są to bardzo unikatowe zabiegi i dodaje, że dzięki pomocy Grzegorza Inglota specjalizującego się w ortopedii dziecięcej – takie zabiegi będą praktykowane teraz  w głogowskim szpitalu coraz częściej.

Korzystając z obecności doświadczonych kolegów głogowscy ortopedzi wykonali także dwie artroskopie urazowe: szycie łąkotki i rekonstrukcja chrząstki stawowej na kłykciu bocznym uda oraz ostre uszkodzenie więzadeł ACL i MCL w stawie kolanowym. Operacje przeprowadzono jednocześnie na dwóch salach operacyjnych.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się