Dzieje sięGłogów

Głogowska “Szansa” na czarnej liście kurator Nowak. To “niepożądane” stowarzyszenie1 min na czytanie

Głogowska

To głośna sprawa w całej Polsce. Małopolska kurator Barbara Nowak przedstawiła czarną listę, czyli listę niepożądanych instytucji. Twierdzi, że stoi za nimi destrukcja społecznych norm i “seksualizacja pod pozorami edukacji”. A na tej właśnie liście znalazło się chociażby stowarzyszenie dla dzieci i młodzież “Szansa” z Głogowa. Wydali oświadczenie. Czytamy w nim, że:

Oświadczenie “Szansy”

Pojawiające się od kilku dni doniesienia medialne mocno nas zaskoczyły. Z niedowierzaniem przyjęliśmy informację, że nasze stowarzyszenie znalazło się na liście organizacji pozarządowych „łamiących prawo oświatowe” i „niepożądanych” przekazanej przez Barbarę Nowak podczas kontroli poselskiej w Małopolskim Kuratorium.

My, Szansa- mała organizacja w niewielkim mieście, założona 23 lata temu, by ratować tych, którzy nie potrafią sami się bronić- krzywdzone dzieci.Umieszczenie nas na tej liście, stawianie w niekorzystnym świetle naszych działań na rzecz potrzebujących najmłodszych- może nadszarpnąć zaufanie społeczne, na które pracowaliśmy latami. Nie wyrażamy na to zgody. Prowadzimy jedno z 5 w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom. Pomagamy dzieciom, które doświadczyły przemocy, były wykorzystywane seksualnie. Pracujemy z dziećmi z myślami i zachowaniami samobójczymi, wspieramy dzieci w sytuacji żałoby, po stracie bliskiej osoby.

Prowadzimy zajęcia profilaktyczne z młodzieżą, szkolimy osoby pracujące z dziećmi. Ciężko pracujemy, by przywrócić dzieciom dzieciństwo.

Skąd lista? Jak informują ogólnopolskie media posłowie Platformy Obywatelskiej przeprowadzili kontrolę poselską w kuratorium, podczas której Barbara Nowak przekazała im ją. To lista organizacji, które “pod pozorami prowadzenia działań edukacyjnych, realizują strategię stopniowej destrukcji norm społecznych”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się