Dzieje się

Głogowski policjant dziesiąty w ultmaratonie. Biegł prawie dwadzieścia godzin!1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 158

Aspirant Krystian Biegajło zajął 10. miejsce w GWiNT Ultra Cross – ultmaratonie. Policjant ukończył trasę o długości 166 km. W zawodach startowało 500 biegaczy.

Bieganie to hobby i pasja aspiranta, który na co dzień pełni służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jest zastępcą oficera dyżurnego jednostki.

Bieg organizowany był na terenie trzech powiatów w województwie Wielkopolskim: grodziskiego, wolsztyńskiego oraz nowotomyskiego. Dystans pokonał w czasie 19 godz. 48 min. 6 s. Zawodnicy wystartowali z centrum Nowego Tomyśla i po morderczym biegu, zmagając się z licznymi podbiegami i piachem, po ponad 19 godzinach biegu, przebiegając przez Grodzisk Wielkopolski oraz Wolsztyn, zameldowali się z powrotem na mecie, w Nowym Tomyślu.

Policjant systematycznie startuje w maratonach ulicznych oraz w szczególnie trudnych ultramaratonach górskich i nizinnych, jak „Bieg Rzeźnika” w Bieszczadach, „Ultramaraton Karkonoski” czy „Bieg Siedmiu Dolin” w Beskidzie Sądeckim i dolinie Popradu. Jesienią ubiegłego roku zajął 105. miejsce w maratonie budapesztańskim, w którym startowało 27 tys. zawodników.
MK

foto:KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się