Dzieje sięFotoGłogów

Głogowskie lodziarnie w oblężeniu. A w modzie klasyczne smaki oraz oreo1 min na czytanie

Głogowskie lodziarnie w oblężeniu. A w modzie klasyczne smaki oraz oreo

Prognoza pogody na najbliższe dni wskazuje, że wracają upały. I pewnie za moment znów będziemy szukać ochłody. Głogowskie lodziarnie w wakacje przeżywają oblężenie. Odwiedziliśmy kilka z nich. Jakie lody lubimy najbardziej?

– Najczęściej kupujemy podstawowe smaki śmietankowe, czekoladowe i truskawkowe – mówi nam Katarzyna Krotla z kultowej cukierni Pawełkiewicz. Dodaje, że dzieci z kolei kierują się…trendami mody. – To lody smerfowe i inne kolorowe mieszanki – zdradza.

Można skosztować lody nazwą nawiązującą do Głogowa. – Nowością jest smak GLOGlove, który ma właśnie reprezentować nasze miasto – dorzuca Paulina Kwiatkowska z lodziarni Pastelova na Starym Mieście. – Jego składnikami są głóg, róża i mięta. Padają również pytania o solony karmel, czy pistację, które ostatnio są też bardzo popularne. Nieco młodsi klienci wybierają smaki na bazie ciasteczek, na przykład oreo lub z karmelem – ocenia. Ich atutem są lody naturalne, własnego wyrobu.

Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się również budki z lodami znajdujące się tuż przy ulicach. – Lubimy zasmakować włoskie lody o smaku czekoladowym – mówią Ewelina Kowalska (21 l.) oraz Andżelika Ratajczak (20 l.).

A powodów do zjedzenia lodów przecież nie brakuje – podobno poprawiają humor, obniżają ciśnienie i zwiększają odporność.
AM

Podziel się informacją ...
  • 45
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się