my:GaworzyceRegion

Gmina Gaworzyce przyjazna osobom z niepełnosprawnościami2 min na czytanie

Gmina Gaworzyce przyjazna osobom z niepełnosprawnościami

Dobra wiadomość dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin osób, które na co dzień zmagają się z wieloma trudnościami. Gmina Gaworzyce pozyskała środki na poprawę dostępności w gminnych obiektach. W ramach przedsięwzięcia planuje się doposażyć pięć jednostek organizacyjnych.

Już wcześniej gmina wychodziła naprzeciw problemom osób z niepełnosprawnościami. – Realizowaliśmy też w ostatnich latach projekt „Dostępny samorząd w województwie dolnośląskim i lubuskim”, w ramach którego przeszkoliliśmy naszych pracowników w zakresie obowiązujących przepisów, ale i pracy z osobami z niepełnosprawnością. I muszę dodać, że były to praktyczne i bardzo cenne szkolenia otwierające oczy na problemy, z którymi borykają się osoby z niepełnosprawnością – informuje Joanna Brodowska z Urzędu Gminy w Gaworzycach. Dziś niedosłyszący mieszkańcy nie mają też trudności z załatwianiem spraw w urzędzie, ponieważ są tam pętle indukcyjne pomagające aparatom słuchowym lepiej wyłapywać dźwięk.

Środki pozyskane zostały w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18. Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Gmina uzyskała na wykonanie zadania 86 tys. 750 zł.

„Poprawa dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w Gminie Gaworzyce” obejmuje zakup materacy ewakuacyjnych, pakietów dostępnościowych, pętli indukcyjnych oraz znaczników totupoint. Te ostatnie ostrzegają na przykład o zamknięciu przejścia za pomocą informacji głosowej, jeśli niewidomy zbliży się na odległość kilku metrów. Ponadto do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach zostanie zamontowana winda dla osób z niepełnosprawnościami pozwalająca na dostęp dla wszystkich osób, które mają problemy z poruszaniem się.

Opr. RED
Źródło: gmina Gaworzyce

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce