my:ŻukowiceRegion

Gmina Żukowice z budżetem na 2023 rok2 min na czytanie

Gmina Żukowice z budżetem na 2023 rok 3

Dzisiaj (28.12.) podczas 48. Sesji Rady Gminy radni przyjęli jednogłośnie budżet na 2023 rok. Plan budżetu zakłada dochody w wysokości 40,4 mln zł i wydatki na kwotę 45,2 mln zł. Warto podkreślić, iż wydatki przeznaczone na inwestycje sięgną rekordowo aż 53% wydatków budżetowych, co stanowi aż 24,2 mln zł.

Na sesji w imieniu Wójta Sekretarz Gminy podsumowała rok 2022 i podziękowała wszystkim, bez których zrealizowanie mijającego budżetu nie byłoby możliwe, radnym, sołtysom, dyrektorom oraz wszystkim współpracownikom i mieszkańcom gminy za pomoc i zaangażowanie oraz pracę na rzecz gminy.

Wśród priorytetowych zadań na 2023 rok znajduje się między innymi modernizacja infrastruktury drogowej tj. zakończenie remontu drogi w m. Kromolin i Kłoda, przebudowa drogi Bukwica – Nielubia, przebudowa drogi w Glinicy i Nielubi, modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy, inwestycje w gospodarce komunalnej m.in. budowa świetlicy w Szczepowie, remont Świetlicy w Czernej, zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Nielubi, Bukwicy i Kłodzie, remonty boisk w miejscowości Bukwica, Dobrzejowice, Kłoda i Słone.

Poza inwestycjami prowadzonymi przez naszą Gminę w wyniku licznych naszych wniosków i wsparcia finansowego dokończona zostanie przez DSDiK we Wrocławiu inwestycja polegająca na remoncie drogi wojewódzkiej nr 292 w miejscowości Brzeg Głogowski  – przekazała Sekretarz Gminy Emilia Prokopczak.

RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice