Dzieje sięGłogów

Godziny dla seniorów? Nadal obowiązują. Policja interweniuje2 min na czytanie

Od jutra godziny dla seniorów w sklepach, drogeriach i aptekach

– Raz w tygodniu w czwartek robię zakupy dla całej rodziny, dla mnie i dla rodziców – opowiada pan Mieczysław, który bardzo przestrzega wszelkich narzuconych nam obostrzeń, gdyż czuje się wtedy bezpieczniej i jest także spokojniejszy o najbliższych. Sam jest po sześćdziesiątce, robi także zakupy rodzicom, którzy nie wychodzą z domu. – Rozczarowało mnie to, co zastałem ostatnio w Lidlu przy ul. Piłsudskiego – zawiadomił dziennikarzy.

Pan Mieczysław zauważył w czwartek (29.10.), że tym sklepie osób poniżej 60 roku życia w trakcie „godzin dla seniorów” jest co najmniej kilka i nikt z personelu sklepu im ani nie zwracał uwagi, ani nie wypraszał. Były normalnie obsługiwane. – Zwróciłem uwagę pani sprzedawczyni. A ta mi odpowiedziała, że ani nie ma uprawnień, by sprawdzać czyjś wiek, ani nie ma żadnego zarządzenia od szefostwa i nie będą tego pilnować – opowiada. Po tym zdarzenia, następnego dnia (30.10.), zawiadomił o sprawie policję. Pod Lidl podjechał radiowóz. Policjanci sprawdzili sklep, w którym… było co najmniej kilka osób poniżej 60 roku życia.

Oficer prasowy policji Bogdan Kaleta powiedział nam, że policjanci sporządzili notatkę służbową ze swojej interwencji w Lidlu. – Potwierdzili, że szefostwo firmy nie poleciło swoim pracownikom, aby pilnowali tych godzin. To jest teraz sprawa sanepidu – powiedział.

Co przedstawicielka Lidla odpowiedziała na zdarzenie? Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska napisała: (…) Sklepy Lidl Polska zawsze funkcjonują w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Pracownicy sklepu w Głogowie wiedzą o funkcjonowaniu „Godzin dla seniora” i respektują tę regulację. W przypadku, gdy w tym zakresie godzinowym młodsi klienci próbują dokonać zakupów w sklepie, są informowani przez pracowników obiektu o obowiązujących „Godzinach dla seniora”. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy również o bezpieczeństwo w sklepach. Nasi pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne – środek ochrony osobistej chroniący jednocześnie jamę ustną, nos i oczy. W odróżnieniu od wielu maseczek przyłbica jest przeznaczona do wielokrotnego użytku i jest wygodna w użyciu. Stanowiska kasowe zostały odgrodzone szybą ochronną wykonaną z plexi. Pracownicy wszystkich sklepów oraz biur nieustannie mają dostęp do środków do dezynfekcji. Dzięki wprowadzonym dotychczas zmianom, szerokim alejkom sklepowym i dużej powierzchni sali sprzedaży obiektów Lidl Polska, dokonywanie zakupów przez klientów jest bezpieczne oraz komfortowe (…).
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się