Dzieje sięGłogów

Godziny dla seniorów? W sklepach w tym czasie pustki1 min na czytanie

1

Luzowanie rządowych obostrzeń. Od poniedziałku (1.02.) przestaną obowiązywać godziny dla seniorów. Do tego czasu zakupy w sklepach, aptekach czy w placówkach pocztowych w godz. 10-12 mogą robić tylko osoby powyżej 60. roku życia.

– Ulga – mówią zgodnie sklepikarze, których dziś (29.01.) odwiedziliśmy. Wyjaśniają, że ten przepis mocno w nich uderzał. Obroty sklepów spadły, choć i tak w ostatnich miesiącach notują spore straty. – Ludzie zostają w domach, znaczniej mniej kupują, oszczędzają – wyjaśniają.

Opowiadają, że w skazanych przez rząd seniorskich godzinach (10-12) sklepy stały niemal puste. – Niewiele starszych osób korzystało z tego przywileju. A przed godz. 10 i tuż po godz. 12 robiły się tłumy. Nie miało to nic wspólnego z zasadami bezpieczeństwa – dodają, bo ich zdaniem taka decyzja, o likwidacji tych godzin, mogła zapaść znacznie szybciej.

Choć nie wszystkim się to podoba. Pod jednym ze kiosków rozmawialiśmy z Haliną Jans (74 l.). – Starałam się wychodzić z domu tylko właśnie w godzinach dla seniorów. Wtedy nie było takiego tłoku. Uważam, że było to potrzebne, bo ludzie w podeszłym wieku martwią się o swoje zdrowie. Nie wszyscy mogą liczyć na pomoc rodziny czy sąsiadów. Nawet w tym celu – aby zrobić zakupy – sugerowała. Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązują od połowy października.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się