Dzieje sięFotoGłogów

Górawski porównał TVP Info do “przepompowni szamba”. Głogowianie podpisują się pod projektem7 min na czytanie

Górawski porównał TVP Info do "przepompowni szamba". Głogowianie podpisują się pod projektem

Poseł Piotr Borys i przedstawiciele głogowskiej Platformy Obywatelskiej wraz z Młodymi Demokratami spotkali się w okolicach przejścia podziemnego na Starym Mieście, by zachęcać mieszkańców naszego miasta do podpisywania się pod listami poparcia w sprawie likwidacji abonamentu telewizyjnego oraz TVP Info.

– Chcemy finalizować akcję w połowie czerwca. Wielu Polaków zmuszonych jest do płacenia abonamentu. A oprócz tego państwo przeznacza na wsparcie mediów publicznych blisko 2 mld zł rocznie – wyliczał poseł. Uważa, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na ratowanie służby zdrowia. – Likwidacja TVP Info ma po pierwszej zakończyć finansowanie w tak ogromnej skali mediów publicznych ze środków wszystkich Polaków, potem ich przekazanie na służbę zdrowia, która w czasie epidemii nie wytrzymała – chodzi o system finansowania – tłumaczył.

Radosław Kosmalski, przewodniczący koła miejskiego PO, dodawał, że podpisy zbierane są od wiosny. Na razie jest ich około 500. Pod projektem obywatelskim musi się podpisać 100 tys. osób w całej Polsce. – To nie jest tak, że jak telewizja jest publiczna to musi być partyjna – Michał Górawski jako przykład podawał chociażby BBC w Wielkiej Brytanii. – Prezentuje wysoki poziom niezależnie od tego, kto wygrywa tam wybory. Niestety w naszym kraju TVP Info zostało obrócone w przepompownie szamba, która na użytek obecnej władzy wycelowana jest w politycznych przeciwników PiS-u. Trzeba zrobić z tym porządek – z jego ust padły mocne słowa. Głogowianie dziś chętnie podpisywali się pod ich postulatami.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się