Dzieje sięGłogów

Górniczy związek: Domagamy się wzrostu płac. Bo jest inflacja i Polski Ład. Rosną też koszty życia1 min na czytanie

Górnik w trakcie kotwienia został uderzony w hełm i głowę wygiętą żerdzią wiercącą

Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A. Wydał oświadczenie w sprawie Polskiego Ładu – rządowy program spowodował cięcia emerytur. Odczuli to zwłaszcza byli górnicy i hutnicy. – Nie możemy przejść wobec tego obojętnie – grzmią w piśmie. – Nie akceptujemy sytuacji, w której skutki reformy podatkowej przerzucane są między innymi na grupę zawodową górników, powodując spadek miesięcznego wynagrodzenia około tysiąca złotych – dodają.

Ponadto mają apel do rządzących. – Muszą zrozumieć specyfikację pracy ciężko pracujących górników, którzy w poczuciu obowiązku pracują ciężko w tygodniu, jak również w weekendy i święta, aby KGHM mógł utrzymać zakładany plan produkcji miedzi, co przekłada się na zysk firmy – przypominają.

Uważają, że są kołem „zamachowym” dla całego regionu. Przed nimi też negocjacje płacowe. – Będziemy się domagać wzrostu płac, co wynika z inflacji oraz rosnących kosztów codziennego życia i zrekompensowania pracownikom skutków reformy podatkowej – mówią.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się