Dzieje sięGłogów

GPK-SUEZ Głogów wydłuża czas odbioru odpadów komunalnych “w celu uniknięcia kontaktu załóg śmieciarek”1 min na czytanie

Nawet sto osób tygodniowo segreguje tutaj śmieci. Za nakrętki udało się kupić meble do szpitala dla dzieci 5

W celu uniknięcia kontaktu załóg śmieciarek na terenie bazy, pracownicy poszczególnych pojazdów mają przesunięty czas pracy. W związku z tym odbiór odpadów komunalnych będzie się odbywał od godziny 6 do 22.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (zarówno przy ulicy Transportowej jak i przy Przemysłowej 7A) funkcjonują normalnie, w godzinach 10 do 18 w dni powszednie oraz od 8 do 16 w soboty. Na terenie PSZOK-ów obowiązują ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa (szczególnie unikanie kontaktu pomiędzy mieszkańcami).

Uruchomiona została wiosenna akcja „wystawka” – operator systemu będzie odbierał odpady gabarytowe. Harmonogram wywozu odpadów został dostarczony właścicielom nieruchomości (w zabudowie jednorodzinnej) i zarządcom (w zabudowie wielorodzinnej), jest również zamieszczony na stronie czystyglogow.pl.

Trwa zgodny z harmonogramem odbiór odpadów zebranych selektywnie w zabudowie jednorodzinnej. Z uwagi na rozpoczęcie prac sezonowych znacząco wzrasta ilość wytworzonych odpadów zielonych i bio. Odpady te są odbierane wyłącznie w workach systemowych (przekazywanych przez operatora). Jeśli na nieruchomości zostanie wytworzona większa ilość odpadów, których nie da się umieścić w workach systemowych (brązowych) należy je dostarczyć nieodpłatnie do PSZOK-ów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się