Dzieje sięGłogów

Graffiti Gryphiusa w przejściu podziemnym wskazuje drogę do teatru1 min na czytanie

Graffiti Gryphiusa w przejściu podziemnym wskazuje drogę do teatru

Graffiti w przejściu podziemnym pod Bramą Brzostowską powstało kilka miesięcy temu. Nie brakuje tam nawiązań do historii naszego miasta. Jednym z elementów jest chociażby wizerunek Andreasa Gryphiusa na tle starówki. Trochę dalej napis “kierunek teatr”.

– Bardzo mi się podoba, bo to jedna z ważniejszych historycznych postaci i patron teatru – mówi Michał Wnuk, kierownik teatru, który dodaje, że mieszkańcom jest on znany. Choć nie wszystkim turystom odwiedzającym Głogów. – Przyjezdni odpytują kto to jest. Gryphius to niemiecki poeta i dramaturg – właśnie tam w Niemczech jest bardziej sławny niż u nas – zauważa.

Ten wizerunek to w zasadzie jedyny w mieście historyczny drogowskaz. – Choć już jakiś czas temu pojawił się pomysł postawienia tabliczek informacyjnych. Strzałki mogłyby wskazywać drogę do teatru, kolegiaty, na bulwar i być rozstawione w kilku miejscach – proponuje Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Na razie – z powodu epidemii – wszystkie mniejsze i większe takie inwestycje zostały jednak czasowo wstrzymane.

A może wizerunek Gryphiusa w przejściu podziemnym zyska na popularności? – Podoba mi się, bo to dostojna postać. Uważam, że powinniśmy się tym szczycić – tym, że z Głogowa pochodzą tak znani ludzie – przekonuje Aleksandra Płonka (27 l.), która studiowała germanistykę i sporo wie o… Gryphiusie.
RED

Podziel się informacją ...
  • 268
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się