Głogów

Grant na montaż podnośnika w Domu Dziennego pobytu1 min na czytanie

Grant na montaż podnośnika w Domu Dziennego pobytu

W przyszłym roku w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” realizowane będzie zadanie pod nazwą „Poprawa dostępności do usług Domu Dziennego Pobytu w Głogowie”.

Budynek przy ul. Słowiańskiej 28 powstał w 1938 roku, a od ponad 40 lat kamienica jest siedzibą Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” do którego codziennie przychodzi kilkuset seniorów. Większość z nich to osoby po 70. roku życia, dla których wchodzenie po schodach stanowi duży wysiłek.

Radoxim 5

Placówka w ubiegłym roku złożyła wniosek do Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Budżet Obywatelski – Windą Bliżej”. Projekt wygrał i został zatwierdzony do realizacji, jednak po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym,okazało się że koszty tego zadania znacznie przewyższają środki przewidziane w BO na realizację tego przedsięwzięcia.

Udało się jednak pozyskać grant w wysokości 250 tysięcy zł na realizację projektu, z czego prawie 198 tys. zł na sfinansowanie podnośnika/windy. Pozostała kwota potrzebna do zrealizowania inwestycji finansowana będzie z budżetu miasta. Wykonanie robót budowlanych zaplanowano na 2023 r.

Opr. RED
Źródło: dgl news

Zobacz inne

Więcej w Głogów