Gwardia Białołęka na fali - nie zabrakło walki od pierwszej do ostatniej minuty

20:40, 16.08.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 20:40, 16.08.2019

Gwardia Białołęka w ubiegłym sezonie awans do klasy okręgowej wywalczyła twardą grą, nieustępliwością i walką od pierwszej do ostatniej minuty. Swoje atuty potwierdziła w czwartek (15.08.), kiedy debiutowała w tej lidze.

Choć to gospodarze - Zawisza Serby - w 9. minucie objęła prowadzenie. Na 1:0 strzelił Szymon Gil. Trzeba było chwilę poczekać na kolejne bramki. W 18. minucie do wyrównania doprowadził Paweł Kubiński a w 30. minucie na 1:2 trafił jeszcze Radosław Kosmala.

Po zmianie stron Zawisza znów doszedł rywali i znów dzięki Gilowi. Ale końcówka meczu należała do Gwardii, która po bramkach Huberta Dęgi oraz Kacpra Gila wygrała ostatecznie 2:4. Radość gości była wielka.
MK

Zawisza Serby-Gwardia Białołęka 2:4 (1:2)
Bramki: 1:0 Gil (9`), 1:1 Kubiński (18`), 1:2 Kosmala (30`), 2:2 Gil (48`), 2:3 Dęga (83`), 2:4 Gil (90`).
Zawisza:Dudek-Filbier (81` Spychała), Wągiel (56` Zarębski), Waszkinel, D. Ciechelski, K. Ciechelski, Sz. Gil, Michałowicz, Szewczyk (65` Mróz), Zdziechowicz (85` Krzemień), Żmijowski.
Gwardia: Derylak - Brękus, Ćwik (46` Smereczniak), Kamiński, A. Karcz (24` Szymański), R. Kosmala (60` Dęga), Kraska, Kubiński, Kuncer (70` Karcz), Momot (55` K. Gil), Turoboś.