Gwardia liderem, ale awansu do okręgówki i tak nie będzie

19:51, 20.04.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 19:56, 20.04.2019

A-klasa: Po bramkach Marcela Szymańskiego, Arkadiusza i Damiana Karczów Gwardia Białołęka pokonała pewnie na wyjeździe Łagoszowię Łagoszów.

To był jednostronny mecz - można rzec, że starcie Dawida z Goliatem. Gospodarze bronią się przed spadkiem, goście po wygranej 0:3 zostali liderami A-klasy. Pojedynek rozstrzygnął się już przed przerwą. W 26. minucie na prowadzenie drużynę z Białołęki wyprowadził Arkadiusz Karcz a w 32. minucie wynik podwyższył Damian Karcz. Łagoszowia miała swoje okazje, lecz zabrakło skuteczności. Efektem tego była kolejna bramka w "plecy". W 91. minucie usta miejscowym kibicom zamknął Marcel Szymański.

Gwardia jest na najlepszej drodze do historycznego sukcesu, czyli awansu do klasy okręgowej. Sportowo, jak pokazują wyniki, są na to gotowi. Ale organizacyjnie nie. - Jeśli nam się uda, to oddamy awans drugiemu zespołowi - nie ukrywa D. Karcz, piłkarz, ale jednocześnie prezes klubu. Tłumaczy, że boisko w Białołęce nie sprosta wyższym wymaganiom związkowym. Nie ma szans, aby miało się to wkrótce zmienić. - Szkoda, ale chłopaki już wiedzą, jaką podjęliśmy decyzję. Trudno - kończy.