Dzieje sięGłogów

Gwiezdne Wojny w sali do nauki matematyki! Graffiti zrobił zdolny Mikołaj1 min na czytanie

Gwiezdne Wojny w sali do nauki matematyki! Graffiti zrobił zdolny Mikołaj

Kończą się wakacje i prace remontowe w szkołach. Także w I Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie, gdzie nowe oblicze ujrzała sala do matematyki. – Robi wrażenie – przyznaje dyrektor Janusz Kosałka, który bije brawo młodemu artyście. To 19-letni Mikołaj Niedbalec, były uczeń… Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. – Propozycją graffiti byłym zaskoczony – przyznaje nastolatek.

To była spontaniczna akcja. – Dostałem telefon z liceum, aby im namalować coś fajnego na ścianie. Pomyślałem: pewnie jakieś przybory matematyczne. Coś nudnego. Ale pani od matematyki rozwiała moje wątpliwości. Okazało się, że jest fanką Gwiezdnych Wojen, więc bohaterów tego kultowego filmu trzeba było wkomponować w ten obraz – opowiada Mikołaj. I tak się stało – bohaterowie wraz z linijkami ozdabiają ścianę sali do matematyki. – Oryginalny pomysł! – cieszy się chłopak.

Także w szkole mają wiele powodów do zadowolenia. – Nauka matematyki wcale nie musi być nudna – żartuje dyrektor Kosałka spoglądając na graffiti. Pierwsze, ale nie ostatnie, bo już trwają rozmowy o kolejnych w tej szkole.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się