my:KotlaRegion

Halina Przybylska obowiązki samorządowe godzi z tymi domowymi i bawieniem wnuków2 min na czytanie

Halina Przybylska obowiązki samorządowe godzi z tymi domowymi i bawieniem wnuków

Halina Przybylska (64 l.) z Chociemyśli w gminie Kotla pierwsze wybory wygrywała lata temu, dokładnie w 1994 r. I od tej pory włada gminą i wsią Chociemyślą. A to jest radną, a to sołtysem. W międzyczasie dyryguje ludowym zespołem Wrzos, no i znajduje chwile na domowe obowiązki.

Ma siedmioro wnucząt. – Jestem z nich taka dumna – mówi pani Halina. Opowiada, że najstarsza jest Daria (24 l.) jest pielęgniarką. A Miłosz (19 l.) kopał piłkę, jest wzorowym uczniem. – Grał w Chrobrym i dobrze sobie radził,ale poświecił się nauce – zachwala. Młodsza Martyna (11 l.) jest muzykalna, gra na skrzypcach. A Paweł ma 14 lat.– Osiem lat temu synowa urodziła trojaczki. Ach, działo się – wspomina pani Halina.

Ale nawet wtedy nie zaniedbała urzędowych obowiązków. Była na komisjach i sesjach, bo jak twierdzi – praca z ludźmi sprawia jej wielką satysfakcję. – Lubię pomagać innym i jeżeli tylko zdrowie pozwoli chciałabym to robić dalej – nie ukrywa. W ubiegłych wyborach w Chociemyśli nie miała kontrkandydata, więc do rady gminy dostała się z automatu. Teraz pełni funkcję przewodniczącej i o emeryturze nie myśli.

Martwi ją trochę to, co się dzieje. – Brakuje mi ludzi, kontaktu z nimi – nie ukrywa. Zespół ludowy zawiesił próby. Na wsi też nikt z domów nie wychodzi. A planów było tak dużo. – Na święta mieliśmy wystawić stoły wielkanocne w galerii – przypomina.

Ostatnio wróciła z sanatorium w Kołobrzegu. – Już wtedy było głośno o koronawirusie, więc z mężem postanowiliśmy, że sami sobie zrobimy kwarantannę. Przed dwa tygodnie nie mieliśmy z nikim kontaktu – opowiada radna. Nie wzięła udziału w sesji. – Nie chciałam ryzykować i narażać innych radnych na niebezpieczeństwo. Sesję poprowadził mój zastępca. Kolejna ma się odbyć już online – dodaje.

Pani Halina ma nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normalności. I znów będzie mogła wspólnie z mieszkańcami działać. Pomysłów nie brakuje.
RED
fot. UG Kotla

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla