Dzieje sięGłogów

Hip-hopowa bitwa na rymy w Klubie Mayday2 min na czytanie

Hip-hopowa bitwa na rymy w Klubie Mayday

Do Klubu Mayday wraca hip-hop. Już siódmego maja odbędzie się Głogowska Bitwa Freestylowa. To niezwykle ciekawa forma potyczki słownej pomiędzy raperami. Bez uczenia się tekstu na pamięć, czysta improwizacja na temat wylosowany tuż przed startem, by pokonać przeciwnika.

Freestyle w Polsce jest bardzo popularny wśród młodych ludzi. Co roku setki tysięcy śledzą poczynania najlepszych improwizujących podczas takich wydarzeń jak m.in. WBW – Wielka Bitwa Warszawska, czy Bitwa o Pitos. W maju pierwsze od lat takie wydarzenie odbędzie się w Głogowie.

Radoxim 5

Na scenie nie zabraknie znanych w świecie hip-hopu postaci, m.in. w roli jurorów. Oceniać startujących będzie Edzio, jeden z najbardziej utytułowanych freestylowców, dwukrotny zwycięzca WBW, a obecnie także jeden z najpopularniejszych tik-tokerów w Polsce. Towarzyszyć mu będą Czeski – raper, legenda potyczek freestylowych oraz głogowski raper, Piekielny.

Całość poprowadzi pochodzący z Głogowa beatboxer – Zgas. O oprawę muzyczną zadba DJ Rożo. Oprócz pojedynków na słowa, będą także koncerty. Zagrają je jurorzy – Czeski oraz Edzio.

Na Głogowską Bitwę Freestylową wciąż można się zapisać. Szczegóły w linku: http://www.mok.glogow.pl/mayday/index.php/imprezy/13-koncert-mok/757-glogowska-bitwa-freestyle-owa

Bilety dla widzów, chętnych by posłuchać wszystkiego na żywo również są dostępne i kosztują 35 zł. Można je nabyć w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury oraz na stronie www.ekobilet.pl/mok-glogow.

W Klubie Mayday zapowiedzieli, że Głogowska Bitwa Freestylowa to nie jedyne hip-hopowe wydarzenie w najbliższych tygodniach. Już dwudziestego pierwszego maja ma się odbyć koncert z udziałem szczecińskiego rapera Hyzia oraz reprezentantów głogowskiej sceny – zagra Kania UGS, ZETGIEPE, Globus, Metoda oraz Potoś. Szczegóły koncertu niebawem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się