Głogów

Historia w pudełku – konkurs historyczny1 min na czytanie

Historia w pudełku – konkurs historyczny

Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi zapraszają do udziału w powiatowym konkursie historycznym „Historia w pudełku”. Tym razem jego bohaterami będą Konrad I i księżna Salomea.

– Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie pracy plastyczno-historycznej zatytułowanej „Konrad I i Salomea w księstwie głogowskim”. W tytułowym pudełku powinno znaleźć się wszystko to, co kojarzyć może się z książęcą parą. Mogą to być na przykład zdjęcia, rysunki czy też figurki – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest odesłanie do 31 stycznia 2023 roku karty zgłoszeniowej, która dołączona jest do regulaminu konkursu. Zgłoszenia należy wysłać do Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, ul. Gomółki 43.

Konkursowe prace należy do 1 marca dostarczyć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1. Finaliści i laureaci konkursu ogłoszeni zostaną do 10 marca 2023 r.

Regulamin wraz z załącznikami oraz kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie www.muzeum.glogow.pl w zakładce edukacja/konkursy.

Źródło: dgl news

Zobacz inne

Więcej w Głogów