Dzieje sięFotoGłogów

Historyczna podróż z Wrocławia do Głogowa. Tak uczcili pamięć o bohaterach4 min na czytanie

Historyczna podróż z Wrocławia do Głogowa. Tak uczcili pamięć o bohaterach 14

Pasażerowie w wyjątkową podróż wyruszyli z Wrocławia Głównego o godz. 11:12. Stamtąd pociąg pojechał do Legnicy, Lubina i Głogowa, gdzie dotarł chwile przed godz. 13.

– Chcemy, żeby Dolnoślązacy byli dumni z historii napisanej przez przodków podczas walki o niepodległość. Dlatego włączamy się w kultywowanie pamięci o bohaterach przeszłości. Chcemy nie tylko przybliżyć ich losy podróżnym, lecz również pokazać, że „projekt Niepodległość 1918” był wspólnym dziełem całego ówczesnego pokolenia – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Radoxim 3

W składach pojawiły się plakaty i specjalna prezentacja, przybliżająca podróżnym osoby, które odcisnęły swoje piętno na procesie odbudowy Państwa Polskiego: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciech Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Wszystkie materiały zostały przygotowane przez Dolnośląski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Następnie wyruszył w podróż powrotną do stolicy Dolnego Śląska. Na przejazd obowiązywały standardowe bilety z zachowaniem ulg ustawowych oraz wszystkie bilety okresowe.

Głogowianie jednak byli nieco zawiedzeni. – Zabrakło biało-czerwonej flagi – komentowali.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się